Logo
  Avaleht  Üldinfo  Koolipere  Koolikorraldus  Õppetöö  Projektid  Vastuvõtt  Teadmiskeskus  Tugisüsteem  Huvitegevus  Spordikeskus
  Teadmiskeskus
Millega tegu?
Olümpiaadid
Koostöö ülikoolidega
Õppimisvõimalused
Füüsika õpikoda
Mälumäng
Huvikool Collegium Eruditionis
LTT - meie teadlik valik!
Sünnipäevad
Huvitavaid linke
Uudised 2008-2010

  Otsing
Täppisotsing  

Rahvusvaheline keemia aasta 2011! "Keemia: meie elu, meie tulevik"

UNESCO ja Rahvusvahelise Puhta ja Rakenduskeemia Liidu (IUPAC, International Union for Pure and Applied Chemistry) korraldusel toimus 27. ja 28. jaanuaril UNESCO peakorteris Pariisis rahvusvahelise keemia aasta avaüritus.
Rahvusvahelise keemia aasta 2011 tähistamise eesmärk on tõsta esile keemiaalaseid panuseid inimkonna heaolu parandamisel. Sildi all "Keemia: meie elu, meie tulevik" aastaga rõhutatakse, et teadusel on oluline roll erinevates valdkondades nagu tervishoid, toitumine, keskkond, energia ja transport.
2011 aastal tähistab ka 100 aasta möödumist sellest, kui puhta raadiumi eraldamise eest sai Marie Curie 1911 Nobeli keemiaauhinna.

Rahvusvahelise keemia aasta 2011 raames on noortel võimalus võtta osa kahest suurprojektist:
1. ülemaailmne keemia eksperiment (Global Chemistry Experiment: "Water a Chemical Solution")
2. kliimamuutuste visualiseerimise projekt (Visualisation of Climate Change Project).

Esimene projekt on mõeldud põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastele, kellele pakutakse võimalust läbi viia vee kvaliteedi katseid ning avaldada tulemusi spetsiaalsel veebilehel.

Kliimamuutuste visualiseerimise projekt kaasab keskkooliõpilasi ja esimese kursuse tudengeid. Projekt koosneb interaktiivsetest loengutest, et paremini mõista kliimamuutuste teaduslikku keerukust.

Rohkem teavet projektide kohta:
http://www.unesco.org/new/en/natural-sciences/science-technology/basic-and-engineering-sciences/international-year-of-chemistry/visualisation-of-climate-change-project/

Experiment: "Water a Chemical Solution"
http://www.unesco.org/new/en/natural-sciences/science-technology/basic-and-engineering-sciences/international-year-of-chemistry/global-chemistry-experiment-water-a-chemical-solution/


Kodulehekülg: http://www.chemistry2011.org/