Viimsi Kool tähistab 25.aprillil RAAMATU JA ROOSI PÄEVA

Tähistame 25. aprillil Viimsi koolis Raamatu ja roosi päeva. Sel päeval on kõigil võimalus kooli raamatukogule kinkida mõni väärt raamat, mida sina enam ei vaja aga teised loeksid hea meelega. Eriti on oodatud laste- ja noorteraamatud. Esimesi kinkijaid rõõmustame omapoolse üllatusega.

23. aprillil tähistatakse ülemaailmset Raamatu ja roosi päeva. 1930-ndatel aastatel tuli ühele Barcelona raamatukaupmehele romantiline idee, mille abil suurendada raamatumüüki ja parandada kirjanduse tundmist: Kataloonia kaitsepühaku Püha Jüri päeva hakati tähistama Raamatu ja roosi päevana, mil mees kingib naisele roosi ja naine mehele raamatu. 1995. a. kuulutas UNESCO Kataloonia raamatu- ja roosi päeva rahvusvaheliseks raamatu ja autoriõiguste päevaks.