Logo
  Avaleht  Üldinfo  Koolipere  Koolikorraldus  Õppetöö  Projektid  Vastuvõtt  Teadmiskeskus  Tugisüsteem  Huvitegevus  Spordikeskus
  Avaleht
Andmekaitse tingimused
Koolivormi tellimine
PAKUME TÖÖD
Päevakava
Eelkool ja mängukool 2019/2020
Õppekava
Õpetajate konsultatsiooniajad
Õpilaspilet
Videod

  Otsing
Täppisotsing  

Koolid lahendavad globaalseid probleeme ÜRO simulatsioonil Tartus

6.-8. mail kogunevad 13 kooli õpilasdelegatsioonid Tartu Raatuse gümnaasiumis, kus toimub ÜRO simulatsioon rohkem kui 70 osalejaga. ÜRO simulatsioon on rollimäng, kus õpilased esindavad erinevate riikide seisukohti ÜRO peaassambleel. Viimsi Koolist osaleb kaks delegatsiooni.

Simulatsiooni teemaks on aastatuhande arengueesmärgid. Täpsemalt naiste kaitsmine, eriti sõjaolukordades ning HIV/AIDSi leviku peatamine maailmas. Läbi rollimängu arendavad noored arutlemis- , esinemis- ja meeskonnatöö oskust ning püüavad leida realistlikke ning toimivaid lahendusi maailma probleemidele, et saavutada kokkulepitud arengueesmärgid aastaks 2015.

Kokku on simulatsioonil esindatud 24 riigi delegatsioonid - Nigeeriast Taanini ja USAst Haitini. Eeltööna on õpilased osalenud väiksematel koolisisestel simulatsioonidel, väitluskoolitustel ning tutvunud teemadega interneti ja filmide vahendusel. Samuti on toimunud kohtumised diplomaatidega nendest riikidest, keda õpilased simulatsioonil esindavad.ÜRO simulatsioon on Eesti UNESCO ühendkoolide võrgustiku üks ühistegevustest käesoleval aastal. Üleilmne UNESCO ühendkoolide võrgustik alustas oma tegevust juba aastal 1953 ning tänaseks kuulub võrgustikku rohkem kui 8500 haridusasutust 176 riigist.Võrgustik töötab tänu pühendunud õpetajatele, kes soovivad oma õpilastele anda lisaharidust ja avardada nende maailmavaadet. Eestis võrgustikus on sellel õppeaastal 23 kooli.

ÜRO simulatsiooni korraldavad UNESCO Eesti Rahvuslik Komisjon ja MTÜ Mondo Maailmahariduse keskus koostöös Eesti ÜRO Assotsiatsiooni, Tartu Raatuse gümnaasiumi, Eesti Välispoliitika Instituudi ning MTÜga Tegusad Eesti Noored.

Viimsi Kooli esindavad delegatsioonidena:
Sudaan: Marten Randma, Oliver Rauam, Jaan-Tanel Veikesaar (11.b)
Tšehhi: Eeva-Liisa Puidet, Merli Kesküla, Tanel Pappel (11.a) Ajakirjaniku rollis osaleb Liis Rebane (11.b)

Rohkem infot simulatsiooni kohta: http://www.unesco.ee/simulatsioon/