Andmekaitse tingimused
Eelkool ja mängukool 2019/2020

Viimsi Kooli teatritruppide esinemised maikuus

Viimsi Kooli näitetrupid ei esine õnneks ainult festivalidel , vaid nende töid on võimalik maikuus näha kõigil huvilistel. Trupid astuvad lavale Viimsi Koolis, Eesti Lastekirjanduse keskuses, Rannarahva muuseumis ja Jõelähtme rahvamajas.
Kõik sündmused on tasuta!

Olete kõik oodatud!

Teatritruppide juhendajad

12. mail on teatriõhtu Viimsi Koolis (Randvere tee 8) algusega kell 18.00
Kava:
„Armastuse odüsseia” - K.O.K.K. (40 min.)
„Porgand siiliga” – SEE-teater ( 30 min.)
„Oluline on otsustamine ehk Mitte ainult ”Libahundist”” – EKSPERIMENT (25min.)
VAHEAEG
„Isevärki koolitund”- juhendajad Elle Toper, Age Toomsalu, Maido Saar (20 min.)
„Mäng“ – EKSPERIMENT (10 min.)

14. mail esinevad trupi K.O.K.K. liikmed Eesti Lastekirjanduse Keskuses (Pikk 73) huvitavas luule ja muusika pärastlõuna kavas.
Üritus algab kell 13.30.

14. mail on kõik oodatud Rannarahva muuseumisse, kus muuseumi öö raames etendub
kell 20.00 „Armastuse odüsseia“ ja
kell 21.00 „Oluline on otsustamine ehk Mitte ainult „Libahundist““.

20. mail astutakse Jõelähtme rahvamajas üles sama kavaga, millega
Rannarahva muuseumis.
Teatriõhtu algusaeg on Jõelähtmes kell 19.00.

Etenduste tutvustused:
Armastuse odüsseia“
Kokku on põimitud Alessandro Baricco raamatust „Ookean. Meri“ Bartleboom`i nimelise tegelase lugu ning trupiliikmete enda tekstid. Bartleboom on 38 aastat vana. Ta arvab, et ühel päeval kohtab ta mõnes maailmanurgas naist, kes on alati olnud TEMA oma. Pea-aegu iga päev, juba aastaid, võtab ta sulepea ja kirjutab naisele kirja. Ümbrikule pole tal panna ei nimesid ega aadresse, aga kirja panna on terve elu.
Kirjakesed kogub ta mahagonist kasti. Etenduses näeme, mis sellest kastist ja Bartleboomist saab.
Trupiliikmed on kirjutanud kirja OMA tulevastele armsamale. Nende kirjad on põimitud Bartleboom`i looga.
Lavastaja: Eva Kalbus
Kunstnikud: Sille Sarapuu (külaline EKA-st), Kairi Luik
Heliloojad: Monika Himma, Merli Kesküla
Laulusõnade autorid: Seidi Preitof, Merli Kesküla
Muusikaline kujundaja:Eva Kalbus
Näitlejad:
1. Grettel Vildmaus 5b
2. Liis Saarepere 5b
3. Maia Grete Ploom 5b
4. Rhett Kütsen 5c
5. Laura Sauga 5e
6. Karl Koost 8c
7. Daniil Merkuriev 8c
8. Monika Himma 8c
9. Seidi Preitof 9a
10. Triin Rebane 9b
11. Maarja Kristiin Toomsalu 10a
12. Merli Kesküla 11a
13. Oliver Rauam 11b

„Isevärki koolitund”
Naljakas lugu ühest iseäralikust koolitunnist, kus saavad kokku erinevad tegelased. Teksti on lastekirjanduse põhjal koostanud Ingrit Tera.

„Porgand siiliga” – SEE-teater
Kas loomad on omavahel sarnased? Kas inimesed on ühesugused?Etenduse lavastamise alguses esitasime veel kaks küsimust:Mis loom Sa olla tahaksid? Milline muusikastiil Sulle meeldib?
Nendele küsimustele mõeldes sündis lugu „Porgand siiliga“ ehk „Igal loomal oma lõbu“:
Meie loos tegutsevad üheksa sõpra, kes kõik hüüavad üksteist loomanimesid pidi. Siiliks hüütav poiss Joosep näeb ühel ööl und oma bändist. Juba samal päeval korraldab ta ettelaulmise, et teada saada, keda ta oma sõpradest saaks bändi kutsuda. Selgub, et igal sõbral on esinemisest oma ettekujutus ja mitte keegi ei laula nii nagu Siil tahab. „Kui te nii ei laula nagu mina, siis te olete kõik nõmedad!“
Lavastuses lauldakse kolm Mari Amori lastelaulu, mille tekstide autoriks on Leelo Tungal: „Porgandi polka“, „Siili vinge viisike“ ja „Valss“

Lavastuse idee: Maria Usk
Sisu ja teostus: SEE TEATER
Heli: Maris Tuulik
Helilooja: Mari Amor
Laulutekstid: Leelo Tungal
Kasutatud ka ansambli Velikije Luki lugusid.
Näitlejad: Siil - Karl Joosep Kahk, Kass - Ingrid Oja, Tiiger – Karl
Maide, Orav – Andriin Tori, Koer I – Helena Kruus, Koer II – Kärt
Piilberg, Jänes - Celia Ellermäe, Känguru – Seliin Marii Maranik,
Frank Piilberg.

„Oluline on otsustamine ehk Mitte ainult ”Libahundist”” - EKSPERIMENT
Lugu allumisest ja otsustamisest. Millise piirini on see vajalik ja mis saab, kui kõike on kogunenud liiga palju? Või kui otsustatakse sinu eest? See on lugu meist – meie tegemistest, mõtetest, probleemidest.... Ja vaata, kust otsast tahad – aastatega ei ole peaaegu midagi muutunud.Noorte mured-rõõmud on üldjoontes samad. Ka siis, kui mõnda kirjandusteosesse piiluda ja kõrvutada.Etenduses on kasutatud katkendeid A. Kitzbergi näidendist "Libahunt". Kõik ülejäänu on trupi ühislooming.