"Teadlaste Öö Viimsi Koolis"

Haridus- ja Teadusministeerium koostöös partnerorganisatsioonidega kuulutab 23. septembril 2011/2012. õppeaasta TEADUSAASTAKS. Viimsi Kool on üks Teadusaasta partnerorganisatsioonidest ja meie tegevused kannavad endas Teadusaasta eesmärke. Sellega seoses toimub 23. septembril algusega kell19.00 üritus „Teadlaste Öö Viimsi Koolis“.

Teadusaasta eesmärkideks on:
• populariseerida loodus- ja täppisteadusi ja tehnoloogiat (LTT) ning innovatsiooni noorte hulgas;
• tõsta Eesti avalikkuse huvi teaduse ja innovatsiooni vastu;
• tutvustada Eestit kui innovaatilist riiki Euroopas ja maailmas.

Teadlaste Öö Viimsi Koolis on põnev üritus, kus kahe tunni jooksul on võimalik osaleda erinevates teadustubades ja saada vastused küsimustele:
Kuidas toimub käitumismustrite kaardistamine?
Mida kujutab endast spektroskoopia ja kuidas sellega määrata morsi kangust?
Millised on kartograafilised uurimismeetodid?
Kuidas on omavahel seotud IT ja ajud?
Kuidas töötab fotorobot?
Kas on võimalik näha Andromeeda galaktikat ja kaksiktähti?
Millised saladused peituvad inimeses?
Kuidas toimub 3D maailma loomine?

Nendele ja paljudele teistele põletavatele küsimustele saad vastuse siis, kui tuled 23. septembril kell 19.00 Teadlaste Ööle Viimsi Kooli! Koguneme kell 19.00 aulasse.

Täpsema ajakava leiad kooli kodulehelt Õpilasteaduse rubriigist Teadlaste öö lingi alt.

Peeter Sipelgas

Viimsi Kooli