Logo
  Avaleht  Üldinfo  Koolipere  Koolikorraldus  Õppetöö  Projektid  Vastuvõtt  Teadmiskeskus  Tugisüsteem  Huvitegevus  Spordikeskus
  Avaleht
Andmekaitse tingimused
Koolivormi tellimine
PAKUME TÖÖD
Päevakava
Eelkool ja mängukool 2019/2020
Õppekava
Õpetajate konsultatsiooniajad
Õpilaspilet
Videod

  Otsing
Täppisotsing  

Õpilased külastasid Viru vanglat

Teisipäeval 25. oktoobril 2011 külastas grupp Viimsi Kooli 12. klasside õpilasi Viru vanglat. Õppekäik toimus valikkursuse õigusõpetus raames.

 2,5 tunni jooksul said õpilased ülevaate vangistuse eesmärgist, Viru vangla eripärast Eesti vanglate süsteemis, kinnipeetavate eluolust, taasühiskonnastamise protsessist, vanglaametnike tööst kui ka olulisematest muutustest viimaste aastate jooksul Eesti vangistussüsteemis. Ringkäigu ajal said õpilased tutvuda vanglas paikneva administratiivhoonega, peahoonega (kus asuvad kartserid, vastuvõtuosakond, tugisüsteemid, kool, kabel, meditsiiniosakond) ning eluosakonna sektoriga. Olgugi, et õppekäik toimus vaheajal, oli kohal 20 abiturienti, kes näitasid üles suurt huvi. Viimsi Kool tänab grupi vastu võtnud Viru Vangla väljaõppeosakonna peaspetsialisti Gaidi Kasu, kes oli lahkelt valmis meie õpilaste küsimustele vastama ja ringkäiku läbi viima. Õppekäik toimus koostöös Sisekaitseakadeemiaga.

Janek Murakas
Viimsi Kooli ühiskonna- ja õigusõpetuse õpetaja