Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

IDE töötuba

2. novembril toimus teadusaasta ürituste raames IDE töötuba, millest võtsid osa 12.a ja 11.b klassi õpilased.

Tegemist oli kahetunnise tootearenduse töötoaga, mille käigus sai ellu viia värsked nutikad ideed, kuidas rattasõitu turvalisemaks, mugavamaks või ägedamaks muuta. Tegu oli põnevate ja arendavate praktiliste töötubadega, milles osalejad said omal käel järele proovida, kuidas valmivad uued tooted ning millist rolli mängivad selles protsessis insener, disainer ja ettevõtja.

5-6 õpilasest koosnevates meeskondades mõeldi välja rattatarviku idee, analüüsiti tarviku sihtrühma, mõeldi välja turunduskanalid, hind, insenertehniline lahendus, kasutatavad materjalid ning disain. Töötoa tulemusena meisterdati uue toote makett, mis kinnitati jalgratta külge ning testiti proovisõiduga. Töötuba lõppes valminud mudelite esitluse ning analüüsi ja tagasisidega juhendajatelt.
Erinevates Eesti koolides toimunud töötubades on sündinud mitmed värsked ideed, millest nii mõnedki võiksid realiseeruda. Näiteks on loodud käe- ja jalasoojendajad, suunatulesid, esmaabipakke, navigatsiooniseadmeid, minikülmkappe, istmekatteid jne.

Töötube juhendasid Eesti Kunstiakadeemia ja Tallinna Tehnikaülikooli magistrandid, doktorandid ja vilistlased.
Töötube korraldas Eesti Disainikeskus, rahastavas Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Tehnikaülikool ja Euroopa Sotsiaalfond.

Peeter Sipelgas