Viimsi Kooli noored ÜRO simulatsioonil Narvas

9.-11. märtsil toimus Narva Soldino Gümnaasiumis ÜRO simulatsioon. ÜRO simulatsioon on Eestis juba teist korda toimuv hariv rollimäng, kus õpilased esindavad erinevate riikide seisukohti ÜRO peaassambleel. Välispoliitika- ja diplomaatiahuvilised noored 15 koolist üle Eesti tegelevad simulatsiooni käigus sel korral kolme põhiteemaga, milleks on: põgenike ja migrantide inimõigused; soolise võrdsuse tagamine poliitikas ja marginaliseeritud gruppidest pärit naiste turvalisus. Selline rollimäng annab hea kogemuse ÜRO toimimisest, samuti annab ta võimaluse astuda teise riigi kingadesse ja näha erinevaid seisukohti ja seda, kuidas ja kas on üldse võimalik ühiste seisukohtadeni jõuda.

Viimsi Koolist osalesid noored Grete Jürgenson, Kenneth Muuli ja Ken-Ard Reitel 11.a klassist, esindades Jaapani delegatsiooni ning Eeva-Liisa Puidet, Marten Randma ja Martin Siimann 12.a ja 12.b klassist, esindades Somaalia delegatsiooni.
Mõlemad meeskonnad saavutasid häid tulemusi: Somaalia kolmik pälvis tiitli- Parim läbirääkijate meeskond (The best team in Debating and Lobbying) ja Jaapani esindajad said esiletõstetud kui -Kõige põhjalikuma eeltöö teinud meeskond (The team with the most thorough preparation).
Lisaks said Somaalia ning Ukraina parimate rahutegijate tiitli. Põhjendus: simulatsiooni alguses sattusid need riigid omavahel tülli, sest süüdistati Somaaliat mõõga kasutamises, kuigi see oli võetud kaasa vaid reliikviana. Peaassambleel aga võttis olukord uue pöörde, sest Ukraina ja Somaalia tegid võrratut koostööd ning tänu sellele mõjutasid ka teisi seda tegema.

Lemme Randma