Logo
  Avaleht  Üldinfo  Koolipere  Koolikorraldus  Õppetöö  Projektid  Vastuvõtt  Teadmiskeskus  Tugisüsteem  Huvitegevus  Spordikeskus
  Avaleht
Andmekaitse tingimused
Koolivormi tellimine
PAKUME TÖÖD
Päevakava
Eelkool ja mängukool 2019/2020
Õppekava
Õpetajate konsultatsiooniajad
Õpilaspilet
Videod

  Otsing
Täppisotsing  

Aprill- keemia- ja materjaliteaduse kuu

Teadusaasta raames on kuulutatud aprillikuu keemia- ja materjaliteaduse kuuks. Esmaspäeval, 16. aprillil algusega kell 13.10 ja 14.10 toimub väikse maja aulas Teadusbussi keemiateater!

Keemikud oskavad võluda kõiksugu pulbrite, vedelike ja gaasidega. Kusjuures nende askeldamise tulemused on tihti sedavõrd üllatavad, et ütelus harjavarrest tulla võivast paugust võib vabalt pärineda mõne iidse keemiahuvilise hütist. Te ei tea, miks vatt on mõnikord nagu püssirohi?

Need Tartu Ülikooli keemia- ja materjalifüüsika tudengid, kes selle kava kokku panid tegid oma tööd kahtlemata suurepäraselt. Sest peab ikka parasjagu leidlikkust omama, et kahest vedelast ainest toatemperatuuril üsnagi hästi põrkav pall kokku mätsida. Miks ei ole hea hapniku ballooni mõistlik põlevate asjade läheduses hoida? Kuidas ehitada maailma kõige lihtsam suurtükk? Ja õhupalle kulub etenduse kestel ikka mitu tükki, suurem osa neist lähevad pauguga lõhki.

Suitsu ja tolmu muidugi tekib, aga seda mõistlikus koguses:)
Oodatud on kõik huvilised!

Peeter Sipelgas