Andmekaitse tingimused
Eelkool ja mängukool 2019/2020

UNESCO maailmapärandi noorte kaasaegse kunsti näitus "Pärand"

Viimsi Kool osales UNESCO maailmapärandi noorte kaasaegse kunsti näitusel "Pärand" oma tööga. Riik, mille kohta töö tuli luua, tõmmati loosiga. Viimsi Kooli teemaks oli Nepaal. Töö teostasid Adhele-Meelike Tuulas 8.c, Laura-Marie Linholm 8.c ja Karmen Pumalainen 8.d. Juhendajaks õpetaja Kaja Koost

Töö autorite kontseptsioon:

Meie kunstiteos sümboliseerib Nepali kahte loodus-ja kultuuripaika, Sagarmatha rahvusparki ja Lumbini, kohta kus sündis Buddha. Nii oleme need kaks UNESCO maalilmapärandisse kantud kohta oma teoses eksponeerinud.
Lumbini on suur uskude-; rahu- ja mälestuskeskus Nepalis, mille põhiusuks on budism. Seal asuvad varemed kus on kiviga tähistatud Buddha sündimise koht. See koht on lemmikuks palveränduritele ja turistidele. Kõikjal ripuvad palvelipud mantratega ja neid on Nepalis igal pool. Kuna Lumbini asub orus siledal alal, siis kui see koht ei oleks seatud UNESCO kaitsealaks, säilimaks püha paigana, ohustaks seda kohta kindlasti hoonestamine linna või tehaste näol. Mis omakorda tooks kaasa reostatuse, mida on näha teistes Nepali linnades.

Taustana oleme kujutanud Sagarmatha rahvusparki. Seal asub maailma kõige kõrgeim tipp: Mount Everest, kõrgusega 8848 m. Nepal on tuntud oma ekstreemsete kontrastide, geograafia ja kliima poolest ning Sagarmatha on seetõttu Nepali looduses väga tähtis punkt. Sagarmatha Rahvuspark on koduks paljudele haruldastele looma- ja taime liikidele. Seal elab vähemalt 118 liiki erinevaid linde ja loomi (nt. punane panda, lumeleopard). Ka taimedest leidub seal väga haruldasi liike, mis näitavad kevadeti ja mussooni aegadel helendavaid ja kirevaid värve. Sagarmatha ravuspark on UNESCO maailmapärandite hulgas aastast 1979. Rahvusparki ohustab seal elavate liikide väljasuremine ja kliima soojenemine. UNESCO kaitseb sealset ainulaadset kultuuri ning füüsilisi ja ka vaimseid väärtusi. Pargil on samuti väga religioosne ja kultuuriline tähendus Nepalis, sest see kubiseb püha paikadest, nagu näiteksThyangboche. Ka mäestikes leidub palju palvelippe mis annavad effektset ja unikaalset kontrasti sealses maastikus. Lipud sümboliseerivad rahu, kaastunnet, jõudu ja tarkust.

Oma tööga tahame edasi anda Nepali maastiku ilu ja kontrasti ning selle maa kultuuri ja vaimset poolt, mida tuleb kindlasti kaitsta.