"Teadlaste öö Viimsi Koolis"

Reedel, 21. septembril kell 19.00-21.00 toimub üritus "Teadlaste Öö Viimsi Koolis". Sellel õhtul poevad laboripimedusest nähtavale ja pühivad tolmu kitlitelt selline liik elusolendeid nagu TEADLASED.
Viimsi Kool on saamas üheks killukeseks mosaiigis üleeuroopalisest teadlaste öö üritusest ja meil on suurepärane võimalus muuta koolimaja üheks õhtuks tõeliseks teadustoaks.

Tutvume sellise anomaaliaga nagu TEADLANE ja saame teada, mida nemad oskavad vastata sellistele eksistentsiaalsetele küsimustele nagu:
* missugune varandus peitub koolidirektori auto parkimiskoha all? Kas valitsuse lubatud palgatõus?
* millest me oleme tehtud?
* mida kujutab endast Manhattani kaugus?
* mis juhtub tablettidega meie organismis?
* kas robotid võtavad meilt töö?
* kuidas on seotud kaslaste nurrumine eneseraviga?
* kuidas lehm piima toodab?
* kas ja kuidas projekteerida Viimsisse suusanõlv jne.

Nendele ja paljudele teistele põletavatele küsimustele saame vastused Teadlaste Ööl. Programmiga saab tutvuda kooli kodulehele õpilasteaduse rubriigis http://www.viimsi.edu.ee/public/dokud/teadlaste_oo_ajakava.pdf

Õhtu jooksul on võimalik osaleda kahes teadustoas või valida endale üks teadustuba kestvusega 1,5 tundi. Teadustoa juures olev sihtgrupp on pigem soovituslik ja vabade kohtade olemasolul saavad liituda kõik huvilised. Oodatud on absoluutselt kõik huvilised - õpilased, lapsevanemad, vanaisad, vanaemad, valla elanikud jne.

Põnevaid avastusi!
Peeter Sipelgas