Andmekaitse tingimused
Eelkool ja mängukool 2019/2020

Hiina keele ja kultuuri õpituba Viimsi Koolis

3. oktoobri pärastlõunal viisid külalised Tallinna Ülikooli Konfutsiuse Instituudist läbi paaritunnise hiina keelt ja kultuuri tutvustava õpitoa Viimsi koolis. Paari tunni jooksul said 10. klassi keelesuuna õpilased proovile panna oma teadmised Hiina kultuurist, õppida selgeks hiinakeelse tervituse "Ni Hao!" ning numbrid 1-10 koos vastavate žestidega, proovida kätt kalligraafias ning tutvust teha Kung Fu põhisammudega.

Õppepäeva üks eesmärke oli tugevdada koostööd Viimsi kooli ja kõrgkoolide vahel ning Konfutsiuse Instituudi tagasiside põhjal on nad valmis teinekordki meie koolis interaktiivseid töötube läbi viima. Õpilastele oli õppepäev suurepäraseks vahelduseks tavaprogrammile, tutvuse tegemiseks eksootilise võõrkeelega ning info saamiseks Konfutsiuse Instituudi kohta.

Konfutsiuse Instituut (KI) on ülemaailmsesse KI-de võrgustikku kuuluv hiina keele ja kultuuri keskus, mille peakorteriks on Rahvusvaheline Hiina Keele Nõukogu (Hanban). Praegu on maailmas tegutsemas ligi 360 Konfutsiuse Instituuti, mis toimivad koostöös välisülikooli ja Hiina ülikooli vahel. Tallinna Ülikooli partneriks on Guangxi Ülikool, Nanningi linnas. Konfutsiuse Instituudi põhitegevusteks on hiina keele õpetamine; hiina kultuuri puudutavate kursuste ja loengute korraldamine; hiina keele standardiseeritud testide läbiviimine (ainsana Eestis); Hiinas õppimist jmt puudutava teabe edastamine ja levitamine; KI raamatukogu haldamine ja arendamine; kultuuri- ja haridusalase koostöö edendamine Eesti ja Hiina Rahvavabariigi vahel.

Eva Veeber