Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

II preemia teaduse populariseerimise riiklikul konkursil

Reedel, 16. novembril kuulutati välja teadusmeedia konverentsil „Teadushimuline meedia“ 2012. aasta Eesti teaduse populariseerimise riikliku auhinnakonkursi tulemused. Auhinna eesmärgiks on väärtustada teaduse populariseerimist, ergutada teadustegevust avalikkusele tutvustavaid tegevusi ning avaldada tunnusust sellesuunalise silmapaistva töö eest üksikisikutele ja kollektiividele, kes on:

• olnud edukad teaduse, teadussaavutuste ja teadlaste töö populariseerimisel ning laiemale avalikkusele mõistetavamaks tegemisel ja/või
  • edukalt äratanud noortes huvi teaduse ja teadlase elukutse vastu.

Tegemist on kõige kõrgema riikliku tunnustusega teaduse populariseerimisel. Viimsi Kooli esitati nominendiks õpilasteaduse arendamise ja Collegium Eruditionise loomisega 4. kategoorias (tegevused/tegevuste sarjad teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel) ja meid tunnustati II koha preemiaga.

Suur tänu kõikidele kolleegidele ja koostööpartneritele, kes on nende aastate jooksu aidanud kaasa teaduse populariseerimisele Viimsi Koolis ja kogukonnas ning alates tänasest võime uhkusega kasutada oma tegemistes märki „Riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija“.
Palju õnne Viimsi Kool!

Peeter Sipelgas