Logo
  Avaleht  Üldinfo  Koolipere  Koolikorraldus  Õppetöö  Projektid  Vastuvõtt  Teadmiskeskus  Tugisüsteem  Huvitegevus  Spordikeskus
  Teadmiskeskus
Millega tegu?
Olümpiaadid
Koostöö ülikoolidega
Õppimisvõimalused
Bioloogia õpikoda
Mälumäng
Huvikool Collegium Eruditionis
LTT - meie teadlik valik!
Sünnipäevad
Huvitavaid linke
Uudised 2008-2010

  Otsing
Täppisotsing  

I preemia riiklikul õpilasleiutajate konkursil!

Reedel, 7. detsembril autasustati Tallinna teletornis õpilasleiutajate riikliku konkursi parimaid. 2012. aastal saatsid noored leiutajad hindamiseks 620 ideed, mis kõik võiksid realiseerimise korral lahendada kellegi probleeme. Leiutajaid hinnati kolmes vanusegrupis – 1.–4. klassi lastelt oodatakse lihtsalt fantaasiarikkaid ideid, 5.–9. klassi lapsed pidid juba veidi mõtlema ka idee võimalikule tehnoloogilisele lahendusele ja 10.–12. klassi noorte ideed pidid olema reaalselt teostatavad. Keskmises vanuserühmas saavutas I preemia Viimsi Keskkooli 8.B klassi õpilane Mark Jõgar leiutisega "Kanalisatsioonikaevu päästevõrk". Marki juhendajaks oli Maie Jõgar. Marki töö pälvis I preemia ka koolisisesel õpilasleiutajate konkursil.

Konkurssi korraldavad Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Teadusagentuur ja Teaduskeskus AHHAA ning selle eesmärk on väärtustada innovatsiooni ja loovust õpilaskonnas ning stimuleerida õpilaste sellealast aktiivsust. Riiklikud preemiad andsid autasustamisel üle Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Janar Holm ja konkursi hindamiskomisjoni esimees Aare Baumer. Lisaks riiklikele preemiatele anti üle Energia Avastuskeskuse, Ahhaa Teaduskeskuse ja USA suursaatkonna auhinnad, mida tulid üle andma USA suursaadik Jeffrey Levine, Energia Avastuskeskuse juhataja Kertu Saks ning Ahhaa leiutaja Tanel Linnas.
Autasutamisel tutvustasid parimad noored leiutajad erinevatest vanuserühmadest oma töid. Teletorni Eesti tippude galeriis avatakse uuendatud noorte leiutajate ideede väljapanek.