Logo
  Avaleht  Üldinfo  Koolipere  Koolikorraldus  Õppetöö  Projektid  Vastuvõtt  Teadmiskeskus  Tugisüsteem  Huvitegevus  Spordikeskus
  Teadmiskeskus
Millega tegu?
Olümpiaadid
Koostöö ülikoolidega
Õppimisvõimalused
Füüsika õpikoda
Mälumäng
Huvikool Collegium Eruditionis
LTT - meie teadlik valik!
Sünnipäevad
Huvitavaid linke
Uudised 2008-2010

  Otsing
Täppisotsing  

Õpilasakadeemia kevadsemestri kursused!

Tallinna Ülikooli Õpilasakadeemia kevadsemestri kursustele http://www.tlu.ee/?LangID=1&CatID=5021 registreerimine on avatud ja kestab 1. veebruarini 2013.
Head Õpilasakadeemia sõbrad, olete oodatud ennast täiendama praktilise fotograafia, rahvusvaheliste suhete, hiina keele ja kultuuri, rakenduspsühholoogia, itaalia ja hispaania keele ja kultuuri, sotsiaal-ja kultuurantropoloogia ning kommunikatsiooni valdkonnas. Vene keelt kõnelevatel noortel on võimalik omandada teadmisi giidinduses.

Sel kevadel on uute õppekavadena plaanis sotsiaal- ja kultuurantropoloogia ning rahvusvahelised suhted ümber maailma, mis on jätkukursus sügisel alustatule. Samas sobib see ka uutele tulijatele. Taasesitamisele tuleb ka eelmise kevade kõige populaarsem, praktilise fotograafia kursus.
Kursuste kohta saab lisainfot Õpilasakadeemia kodulehelt http://www.tlu.ee/akadeemia.
Õppetöö algab 2. veebruaril ning toimub nädalavahetuseti.
Lisainfo: Kadri Eisenschmidt, 6409 369, kadri dot eisenschmidt at tlu dot ee

2012/2013. õa kevadsemestri kursused
Rakenduspsühholoogia II- maailm meie ümber http://www.tlu.ee/?LangID=1&CatID=5026
Kursuse raames tehakse ülevaade mõningatest psühholoogia valdkondadest: kognitiivne psühholoogia, sotsiaalpsühholoogia. Räägitakse põnevamatest käitumismustritest nagu stereotüüpne käitumine, grupiprotsessid ja soorollid. Keskendume teemadele, millega puutume igapäevaselt kokku ning äratundmisrõõmu peaks olema hulgaliselt.

Praktiline fotograafia http://www.tlu.ee/?LangID=1&CatID=5673
Oled proovinud pildistada rõõmu, kurbust, rahu? Millise loo räägivad sinu tehtud pildid? Mida me vaatame, mida näeme? Praktilise fotograafia kursusel on sul võimalik neil teemadel kaasa rääkida. Nii sõnas kui pildis.

Hiina: traditsioonid ja tänapäev http://www.tlu.ee/?LangID=1&CatID=5025
Tule ja saa teada, kust on pärit Sinu ketsid, kuidas kirjutada hiina keeles "kana nuudlitega" ja mõtiskle Hiina rolli üle maailmamajanduses. Kursusele on oodatud gümnaasiumi- ja kutsekoolinoored, kes tunnevad huvi kaugete kultuuride, välis- ning maailmapoliitika arenemissuundade ja ka maailmamajanduse ning seda enim mõjutavate suuriikide vastu.

Rahvusvahelised suhted ümber maailma http://www.tlu.ee/?LangID=1&CatID=5023
Rahvusvahelised suhted ümber maailma tutvustab erinevaid riike, nende tegemisi ning omavahelisi suhteid. Kursus jätkab eelmise semestri rahvusvaheliste suhete kursust, kuid sobib ka uutele huvilistele. Vaatluse alla tulevad Euroopa koos Eestiga, Aasia erinevad nurgad, Aafrika ning mõlemad Ameerikad. Kursus annab hea ülevaate maailmasündmustest ning pakub välja tulevikuvõimalusi.

Kommunikatsioon: reklaam, suhtekorraldus, ajakirjandus http://www.tlu.ee/?LangID=1&CatID=5029
Oleme jõudnud ühiskonda, kus infol on toimetulekus võtmeroll. Suhtlemisel põhineb kõik – olgu siis peres, koolis või edaspidi oma tooteid-teenuseid müües või meediat tarbides-tarvitades. Lahendus on õppida juhtima ja kontrollima oma sõnumeid ning analüüsima, kuidas teised neid vastu võtavad.

Hispaania ja itaalia keel ja kultuur http://www.tlu.ee/?LangID=1&CatID=5027
Kuidas alustada vestlust hispaanlase või itaallasega, kuidas ennast tutvustada? Milliseid sündmusi peavad hispaanlased ja itaallased tähistamisväärseteks ja miks? Kes on need suurkujud, kelle nimesid kannavad Rooma ja Madridi tähtsad tänavad ja väljakud? Kursuse käigus saab aktiivselt omandada teadmisi maailma tuntuimatest kutluuridest ning end proovile panna.

Sotsiaal-ja kultuurantropoloogia http://www.tlu.ee/?LangID=1&CatID=5672
Miks on inimene just selline nagu ta on? Kuidas erinevaid nähtusi mõtestada ning mis on antropoloogi roll võõrast ning ka enese kultuuri uurides? Sellistele küsimustele üritabki järgnev kursus vastust anda.

Tallinna giid (vene keeles) http://www.tlu.ee/?LangID=1&CatID=5079
Kas tahad kasutada oma võõrkeelte oskust ning töötada inimestega erinevatest riikidest? Kui jah, tule meie kursusele, kus saad teada palju huvitavat Tallinna linnast ja giidi ametist.

Edukat uut poolaastat!
Kadri Eisenschmidt
Õpilasakadeemia projektijuhi kt, Tallinna Ülikool
kadri dot eisenschmidt at tlu dot ee
tel: 6409 369, mob: 5663 9031
www.tlu.ee/akadeemia
www.facebook.com/akadeemia