Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

Üleriigilisel füüsikavõistlusel sai Raśad Nadźafov I koha

12. detsembril 2012 toimus TÜ Teaduskooli eestvedamisel üleriigiline füüsikavõistlus "Kajakas". Viimsi Kooli õpilane Raśad Nadźafov (9D) saavutas 9. klasside arvestuses  I koha ja Kaisa Lepik (9D) III koha.  Kokku osales üle 400 füüsikahuvilise 7.-12. klassini. Õpilaste juhendajaks oli õpetaja Ingrid Rõigas.

Võistlusel küsiti küsimusi, millel on küll põhimõtteliselt olemas täpne vastus, kuid seda polnud võimalik antud ajalimiidi piires leida. Küll aga oli võimalik hinnata vastust võrdlemisi hea täpsusega, kui teha asjakohaseid lähendusi. Heaks tulemuseks ei olnud vaja mitte niivõrd matemaatilist ja tehnilist osavust ülesannete lahendamisel, vaid pigem head intuitsiooni ja olukordade piltliku ettekujutamise võimet. Võistlusel tuli lahendada 90 minuti jooksul kuus kuni kümme ülesannet.

Viimsi Kooli esindasid veel:

Oja, Harold
Sepman, Helen