Berit Sootak ja Mari Marta Makarov olid ESU vabariiklikul kõnevõistlusel väga edukad!

Neljapäeval, 7. märtsil toimus Tallinnas viiendat korda ESU (English-Speaking Union of Estonia) korraldatava rahvusvahelise kõnevõistluse Eesti voor. Viimsi kool on oma esindajad välja pannud juba neli aastat; sel aastal osalesid kooli kõnevõistluse võitjad Berit Sootak (10A) ja Mari Marta Makarov (11A). Mõlemad meie kooli esindajad jõudsid 32 osalejaga võistlusel parima kuue hulka ehk finaali ja võistlesid seal väga edukalt. Kahe sama kooli esindaja finaalis võistlemine on harukordne ka võistluse ajaloos, seda enam, et tegemist pole keele süvaõppega kooliga. Palju õnne võistlejatele ja juhendajatele!

Juudi Koolis alanud võistluses jõudsid läbi alavoorude poolfinaali nii Mari Marta kui Berit. Poolfinaalis tuli lisaks eelnevalt esitatud kõnele üles astuda improviseeritud kõnega, mille ettevalmistamiseks oli aega 15 minutit. Edukas esinemine tähendas, et mõlemad meie kooli esindajad jõudsid ka finaali ehk 32 võistleja seast kuue parema hulka.
Finaal toimus TLÜs, žüriiks USA ja Suurbritannia saatkondade esindajad ja TLÜ keeleõppejõud. Finaalis esitati oma kõne veel korra; taas tuli vastata ka mitmetele küsimustele. Finaali võitis ülekaalukalt Tallinna Inglise Kolledži abiturient, teisele kohale tuli Audentese Erakooli lõpuklassi õpilane. Edasist paremusjärjestust välja ei antud; seega jäi meil üle tunda heameelt selle üle, et olime kahe õpilasega finaalis üpris harukordses olukorras. Nii Beriti kui Mari Marta esinemine oli kindel ja meeldejääv; loodetavasti saavad mõlemad võimaluse silma paista ka järgmisel aastal!
Õpilasi saatsid juhendajad Merike Kaus ja Ingrid Hermet.