Põnevad töötoad algkooliõpilastele kevadisel koolivaheajal Viimsi Koolis

Kevadisel koolivaheajal toimuvad Viimsi Koolis algkooliõpilastele suunatud põnevad töötoad, mida juhendavad meie enda õpetajad ja koostööpartnerid ülikoolide juurest. Tegevusi jätkub keemia-füüsikahuvilistele, multifilmi tegijatele, fotograafiahuvilistele ja inseneriülesannete lahendajatele. Kahjuks  uusi huvilisi enam gruppidesse vastu ei võeta, sest kõik kohad on täis. Täpsema info töötubade kohta:

Töötuba "TEADUSLABOR"
Kellele: 1. klassi õpilastele
Aeg: 20. märts
kell 10.00-11.00 ja 12.00-13.00
Koht: Viimsi Kool, C-216
Kohti 20
Juhendaja: Peeter Sipelgas
Töötoas tehakse üheskoos põnevaid keemia ja füüsika katseid.

Töötuba „ANIMATSIOONIKURSUS ehk TEEN ISE MULTIFILMI“
Kellele: 2.-3. klassi huvilistele
Aeg: 20. märts
kell 11.00-15.00
Koht: Viimsi Kool, C-214
Õppejõud Helen Unt
Töötoa kirjeldus: tutvutakse erinevates tehnikates tehtud animafilmidega. Õpilased töötavad 3-4 liikmelistes meeskondades ja õppepäeva lõpuks peaks igal meeskonnal valmima lühike multifilm läbi mille on võimalik ellu viia ka kõige hullumeelsemad unistused.

Töötuba „FOTOGRAAFIA“
Kellele: 4.-6. klassi huvilistele
Aeg: 21. märts
kell 11.00-14.00
Koht: Viimsi Kool, C-222

Õppejõud Tõnu Talpsep Tallinna Ülikoolist
Töötoa kirjeldus: õpitakse selgeks pildistamise põhitõed ja võtted. Lahendatakse üheskoos praktilisi ülesandeid nagu nt portreefoto, pildistamine õues jne. Koolil on olemas kaamerad, mida õpilased saavad kasutada.

Töötuba „INESENERIÜLESANNETE LAHENDAMINE“
Kellele: 2.-4. klassi huvilistele
Aeg: 22. märts
kell 11.00-13.00
Koht: Viimsi Kool, C-222
Tallinna Tehnikaülikooli Tehnoloogiakool
Töötoa kirjeldus: osalejad saavad lihtsaid käepäraseid vahendeid kasutades proovile panna oma kujutlusvõimet ja loogilist mõtlemist. Oma kätega ehitatakse valmis erinevate ehituskonstruktsioonide mudeleid. Kõigepealt tuleb ehitise konstruktsioon välja mõelda ning seejärel valmis meisterdada.