Viimsi Kooli õpilased pääsesid viktoriini "Noored Euroopa metsades" finaali

Kolmapäeval, 6. märtsil toimus Eesti I üleriigiline viktoriin ”Young People in European Forests” , kus osales kokku 162 võistkonda.  Viimsi Kooli 10B klassi võiskond ( Kristian Raus, Henry Härm ja Janari Parts ) ning 9A klassi tüdrukute võiskond (Evely Lass, Lilith Napp, Riin Möllits) olid parimate seas ja jätkavad võistlust finaalis, mis toimub 25. märtsil Tartus. Finaalis osaleb 18 parima tulemusega võistkonda, kelle seast selgitatakse Eesti finaalis välja võistkond, kes sõidab septembris Portugali rahvusvahelisele lõppvõistlusele.

International Contest ”Young People in European Forests” YPEF 2013 viktoriinil osalevad Euroopa riikide kooliõpilased vanuses 13-19 aastat. Osaletakse 2-3liikmeliste võistkondadena, kus vähemalt üks liige peab oskama inglise keelt. Viktoriini küsimustele vastamiseks on aega kuni 1,5 tundi ja viktoriin viiakse läbi inglise keeles.
Viktoriin koosneb 50-st küsimusest Euroopa riikide looduse, metsa ja metsanduse kohta. Igale küsimusele on antud 4 vastusevarianti, millest üks on õige. Küsimused koostas iga osaleva Euroopa riigi korraldav organisatsioon (Eestis MTÜ Eesti Metsaselts).

Viimsi Kooli esindasid järgmised õpilased:
9A: Evely Lass, Lilith Napp , Riin Möllits, Renee Rask, Oskar Soop, Steven Siht
9B: Katariina Past, Karl- Hendrik Muuga, Harold Oja