Martin Küla uurimistöö jõudis keskkonnaalaste uurimistööde konkursi lõppvooru

Reedel, 15.märtsil toimus Haridus-ja Teadusministeeriumi saalis konverents, kus esitleti keskkonnaalaste uurimistööde parimaid töid. Konkursi lõppvooru jõudis Viimsi Kooli õpilase Martin Küla (12B) uurimistöö teemal „Katalüsaatori mõju mootorsõiduki heitgaasis sisalduvate saasteainete heitkogustele“ (juhendaja Peeter Sipelgas). Konverentsil hindas komisjon autorite esitlust ja esinemisoskust, küsimustele vastamist ja töö sisukust. Hindamiskomisjoni hinnetele liideti retsensentide hinded ja saadud punktide alusel pälvis Martini töö gümnaasiumi vanuseastmes VII koha. Palju õnne!

Keskkonnaalaste uurimistööde konkurss on üks pikemaealisemaid pidevalt toimunud keskkonnahariduslikke projekte Eestis, mida korraldab SA Tartu Keskkonnahariduse Keskus koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Konkursi eesmärgiks on innustada õpilasi märkama ja põhjalikumalt uurima neid ümbritsevat keskkonda.

Žürii valis välja kaks paremat tööd, mis esindavad Eestit 2013. aastal Türgis toimuval rahvusvahelisel keskkonnaprojektide olümpiaadil INEPO.