Teadmiskeskus
Bioloogia õpikoda
Mälumäng
Huvikool Collegium Eruditionis
LTT - meie teadlik valik!
Sünnipäevad
Huvitavaid linke
Uudised 2008-2010

Teadlaste Öö Viimsi Koolis - suur eksperiment 27. septembril kell 19.00-21.00!

Teadmiskeskus Collegium Eruditionis korraldab koostöös teaduskeskuse AHHAA, Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli, Eesti Maaülikooli, Tartu Ülikooli, Eesti Kunstiakadeemia ja Sisekaitseakadeemiaga 27. septembril algusega kell 19.00 ürituse „Teadlaste Öö Viimsi Koolis - suur eksperiment“.
Viimsi Kool muutub üheks õhtuks killukeseks mosaiigis üleeuroopalisest teadlaste öö festivalist (TÖF) ja kõigil Viimsi valla elanikel on võimalus sellest osa saada. TÖF toimub üheaegselt enam kui 300 linnas üle Euroopa.

Sellel õhtul poevad laboripimedusest nähtavale ja pühivad tolmu kitlitelt selline eluslooduse liik nagu TEADLASED. Koolimaja muutub tõeliseks teadusasutuseks, kus on kahe tunni jooksul võimalik eksperimenteerida ja saada vastused sellistele eksistentsiaalsetele teemadele nagu:
• Kuidas valida õiget ravimit? Mis on kirjas ravimi pakendis oleval infolehel ja miks on vaja seda teada?
• Kas disainist on saanud liiga oluline osa meie elus, et jätta see ainult disaineritele?
• Prokrastineerimine – kuidas sellega elada?
• Kas me ikka näeme ja tunneme seda, mida me arvame nägevat ja tundvat?
• Kuidas ehitada raketimootorit?
• Keemiakatsed köögis?
• Kas DNA-d saab näha?
• Millest toituvad sipelgad?
• Milline roll on turbal meie elus?
• Kas infotehnoloogilised muutused on muutnud seda, kuidas inimesed omavahel suhtlevad ning iseennast ja ühiskonda mõtestavad?
• Millised on Hiina köögi saladused jne?

Nendele ja paljudele teistele põletavatele teemadele saame vastused reedel, 27. septembril kell 19.00-21.00 toimuval üritusel "Teadlaste Öö Viimsi Koolis - suur eksperiment". Kogu üritus saab alguse kooli aulast kell 19.00 ja sealt liigutakse edasi teadustubadesse.

Teadlaste Öö programm ja registreerimine Viimsi Kooli kodulehele õpilasteaduse rubriigis

Õhtu jooksul on võimalik osaleda kahes teadustoas või valida endale üks teadustuba kestvusega 1,5 tundi. Teadustoa juures olev sihtgrupp on pigem soovituslik ja vabade kohtade olemasolul saavad liituda kõik huvilised.
Ära maga seda võimalust maha, võta sõbrad kaasa ning jäädvustame koos üheks õhtuks Viimsi Euroopa teaduskaardile!