Huvitegevus
Kooliteater
Teatritrupp K.O.K.K.

Aitame näiteringil Eksperiment sõita festivalile Kanadasse

Näitering EKSPERIMENT osaleb ülemaailmsel lasteteatrite konkursil (World Festival of Children`s Theatre 2016) oma etendusega „Maailma avastamine“ („Exploring the World“) Kanadas. Lavastus valiti välja ligi 60 konkureerija seast – kokku esineb festivalil 19 truppi. Festivalile sõidab 15 õpilast ja 2 täiskasvanut. Festivalil osalemine on väga oluline trupile, koolile, vallale, Eestile ja ka laias laastus Põhja-Euroopale, mida esindatakse. Kanadasse sõit on üpris kulukas ettevõtmine, kuna tegemist on suure grupiga ja seetõttu on iga väiksemgi toetus vajalik, et toetada näiteringi EKSPERIMENT festivalisõitu Kanadasse. Lisainfot lehelt http://eksperiment.ee/toeta

Näiteringi Eksperiment lavastus valiti Kanadas toimuva festival põhiprogrammi

Näiteringi EKSPERIMENT lavastus „Maailma avastamine“ valiti Kanadas toimuvale World Festival of Childrens Theatre 2016 festivali põhiprogrammi! Etendus „Maailma avastamine („Exploring the World“), mida pärjati ka kevadel Eesti festivalidel mitmete preemiatega, läbis rahvusvahelise konkursi, milles osales 31 riiki ja ~50 etendust. Juhendaja-lavastaja Külli Täht. Palju õnne!

Näitetrupp EKSPERIMENT naasis Narvast kooliteatrite riigifestivalilt laureaaditiitliga

24.-25. aprillil toimus Narvas vabariiklik põhikooliastme riigifestival Kooliteater 2015, kus sel aastal osales 17 kooliteatrit 14 maakonnast, Tallinnast ja Tartust. Festivalile eelnesid maakondlikud eelvoorud, kus valiti huvitavad lavastused riigifestivalile.
Näitetrupi EKSPERIMENT lavastust „Maailma avastamine“ (J. Krossi „Maailma avastamine“ ja A. Baricco „Novecento“ ainetel) tunnustati laureaaditiitli ja parima lavakujunduse eripreemiaga. Lisaks sai Krevon Alet-Märtson (7.d) näitlejapreemia.

Harjumaa kooliteatrite festivali GRAND PRIX tuli näiterupile EKSPERIMENT

27.-28. märtsil toimus Arukülas Harjumaa kooliteatrite festival. Osalesid trupid üle terve maakonna: algklassid 7, põhikoolid 14, gümnaasium 5. Viimsi Keskkooli esindasid näiteringid K.O.K.K. ja Eksperiment.

Näitering Eksperiment pälvis laureaaditiitli

23.-24. jaanuaril toimus Jõgeval üleriigiline luuleteatrite festival „Tuulelapsed“, kus sel aastal osales rekordarv truppe - 26 näiteringi üle Eesti. Sel korral oli teemaks „Mõtelda on mõnus“ ning oma lavastuse kokku seadmisel võis kasutada vaid Hando Runneli luuletusi. Viimsi Kooli näitetrupp EKSPERIMENT pälvis laureaaditiitli lavastusega „Maailm on päris, aga päris ongi mängult“. Juhendaja Külli Täht.

Näitetrupi Eksperiment edu põhikooliastme riigifestivalil Palal

25.-26. aprillil toimus Palal põhikooliastme kooliteatrite festivali vabariiklik voor. Osalemas oli 17 parimat kooliteatritruppi üle Eesti. Näitetrupp Eksperiment pälvis lavastusega "Mina.Tema.Nemad" laureaaditiitli.

Viimsi Kooli näitetrupid särasid Harjumaa kooliteatrite festivalil

29. märtsil toimus Aruküla rahvamajas Harjumaa kooliteatrite festival.
Põhikooli GRAND PRIX läks näitetrupile Eksperiment etenduse "Mina.Tema.Nemad" eest.
Parimaks lavastajaks valiti Külli Täht.

Keskkooli GRAND PRIX`i sai Viimsi Kooli trupp K.O.K.K. etendusega "Igavus-suvagI".
Parima lavastaja tiitli pälvis Eva Kalbus.

Teenifest 2014 Laulasmaal pakkus ilusaid hetki

31.01-02.02 toimus Laulasmaal traditsiooniline iga-aastane Teenifest (koolinoorte teatrifestival). Viimsi Kooli näitetrupp Eksperiment võttis seekord samuti osa, sama etendusega, millega eelmisel nädalavahetusel Jõgeva festivalil "Tuulelapsed" käidi. Festivalil osales ka sõprustrupp Itaaliast.

Loe veel

Näitetrupp Eksperiment tõi Jõgeva festivalilt "Tuulelapsed" laureaaditiitli!

24.-25. jaanuaril Jõgeval toimunud vabariiklikust festivalist "Tuulelapsed" võttis osa 17 truppi üle Eesti. Žürii tunnustas Viimsi Kooli näiteringi Eksperiment laureaaditiitliga, kiites luule mõtestamise oskust, huvitavat liikumist ja üheshingamist ja juhendaja panust luuleteatriga tegelemisel.

Näiteringi Eksperiment saatis edu Itaalias Connection teatrifestivalil

1.-6. oktoobril toimus Milanos noorteteatris Teatro Litta rahvusvaheline koolinoorte teatrifestival Connections, kuhu oli kutsutud ka põhikooli näitering Eksperiment.

Näitering eksperiment

Näitering Eksperiment on tegutsenud aktiivselt 5 aastat, osaledes mitmetel festivalidel, laagrites, üritustel nii Eestis, kui ka viimasel aastal välismaal ( rahvusvaheline teatrifestival Limbažis 2010, Newcastle`s 2011, Milanos 2013) andes nii oma panuse ka kogukonna heaks.

Näiteringis Eksperiment osaleb üle 30 põhikooliõpilase ja gümnaasiumitupis 10 õpilast, kel kõigil on võimalus end arendada nii emotsionaalselt, füüsiliselt kui vaimselt.
Näiteringitöö ei kujuta endast vaid etenduste tegemist, vaid võimaldab omandada eluks vajalikke oskusi: meeskonnatöö, teistega arvestamine, hakkamasaamine pingesituatsioonis jne.

Näiteringi stiiliks on kujunenud rütmide, muusika, lavalise liikumise ja värvide kombineerimine ja sümbolite kasutamine. Aeg-ajalt käivad tunde andmas külalised: näitlejad, koreograafid, lavastajad.

Erinevatel Eesti-sisestel festivalidel on läinud viimasel kolmel aastal väga hästi.
Kolm aastat järjest on saavutatud Harjumaa kooliteatrite festivalilt edasipääs vabariiklikku lõppvooru.
2010 eripreemia vabariiklikul kooliteatrite festivalil
2011 GRAND PRIX vabariiklikul kooliteatrite festivalil
2012 eripreemia vabariiklikul kooliteatrite festivalil, juhendaja Külli Täht valiti parimaks lavastajaks
2013 eripreemia üheshingamise ja ansamblimängu eest, juhendaja pärjati taaskord parimaks lavastajaks.

Viis aastat järjest on trupp pälvinud laureaaditiitli Jõgeval Betti Alverile pühendatud luuleteatrite festivalil.

2013.a kevadel osaleti ka visuaalteatri festivalil TREFF tänavaprogrammis.

Kogemuste omandamine nii Eesti kui välismaa teatrifestivalidel esinedes ning töötubade tegevustes kaasalöömisel on suur väärtus noorte elus, aidates neil hakkama saada, luues neile emotsionaalse õhkkonna ja motiveerides edasi õppima ja töötama.