Logo
  Avaleht  Üldinfo  Koolipere  Koolikorraldus  Õppetöö  Projektid  Vastuvõtt  Teadmiskeskus  Tugisüsteem  Huvitegevus  Spordikeskus
  Huvitegevus
Huviringid 2017/2018
Näitering Eksperiment
Kooliteater
Ma vaatan maailma Igaviku Aknast
Ranna rahva lood ja laulud
Džässis ainult tüdrukud
Armastusel on vaid algus
Naissaare sünd
Valge tee kutse
Lugu Rohuneeme kabeli tornikellast
"Ma väga armastasin... muu ei ole oluline."
West Side Story
Lavastused
Pildikesi lavastustest
Teatritrupp K.O.K.K.

  Otsing
Täppisotsing  

Ülevaade Viimsi kooliteatrist

Viimsi Kooliteater on tegutsenud juba 20 aastat. Viimsi Kooliteatris on nende aastate jooksul kindlasti osalenud rohkem kui 1000 näitlejat, lauljat, muusikut ja tantsijat, sest kokku tuleb erinevaid lavastusi üle 30 ja erinevaid etendusi on kokku mängitud üle 200 korra. Me oleme tõesti rikkad ja õnnelikud ning seda tänu Teile, meie toetajad ja vaatajad, kes Te kindlalt lööte rekordi meie ilusate ümmarguste arvude reas. Pika arvutamise ja meenutamise tulemusena julgeme väita, et meie etendusi on vaatamas käinud oma 50 000 vaatajat. Seda nii Viimsi Kooli aulas, Viimsi Huvikeskuse saalis, Viimsi Rannarahva muuseumis, Viimsi mõisas, Viimsi Spordihallis, Rohuneeme kalmistu kõrval oleval platsil ja Viimsi mõisa taga mäel, kus oleme koos noorte tantsijatega teinud toredaid suveetendusi. Lisaks on käidud paljudel festivalidel, tehtud koostööd Viimsi Muusikakooli, Ylivieska kooliga Soomest ja Maido Saare Noorte Tantsijate Suvelaagriga.

Valdavalt muusikaliprojektide vedajateks on olnud püsiv tuumik: endine Viimsi Keskkooli direktor Leelo Tiisvelt projektijuhina, TPÜ-s näitejuhtimise lõpetanud huvijuht Külli Talmar lavastajana, mainekas tantsupedagoog Maido Saar koreograafina, kunstiõpetaja Kristel Värv kunstnikuna ja muusikaõpetaja Andrus Kalvet koormeistrina, Viimsi Huvikeskuse direktriss Ita-Riina Pedanik lauluõpetajana ja Merike Hindreus, kes nüüdseks on üle võtnud kunstniku ja projektijuhi rasked ülessanded. Kõik need aastad on etendusi juhtinud ülitäpne ja nõudlik Merike Ennomäe. Aastast 2011.a. on lisandunud projektijuhina Margit Võsu. Esimeste muusikalide orkestreerija ja dirigent oli kooli vilistlane ja EMA tudeng Kuldar Rajapu, hiljem aga Viimsi Muusikakooli orkestri dirigent Ott Kask. Kooliteater on teinud koostööd vabakutselise helilooja Kalle Ermiga.

Viimsi Kooliteatril on olnud ka külalislavastaja. 1999 lavastas TPÜ režii õppetooli juhataja Toomas Lõhmuste R. Rodgersi muusikali „Oklahoma“ . Hiljem töötades Viimsi Koolis sõna –ja väljenduskunsti õpetajana, lavastas Toomas Lõhmuste etendused “Just nagu päriselt elus”, “ Naisssaare sünd” ja “Eva Brown”.

Hooajal 1999/2000 algas Viimsi Kooliteatri koostöö Viimsi Muusikakooliga. Lastemuusikali “Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi” saateorkester koosnes muusikakooli õpilastest, õpetajatest ja vilistlastest. Koostöö jätkus pikki aastaid. Koos toodi lavale ülisuured ja menukad teatriprojektid nagu “West Side Story” , “Valge tee kutse” ja Viimsi Muusikakooli Džässbändiga muusikal “Džässis ainult tüdrukud”.

Taas kord 2010 aastal lavale jõudnud “Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi” oli erakordne etendus sellepoolest, et orkestris mängisid koos õpetajatega noored alates 10 eluaastast.

Aastal 2000 sündis Viimsi Kooliteatri suvine suurprojekt: koostöös noorte tantsijate suvelaagri üle 400 tantsijaga etendus Viimsis Laidoneri pargis algupärane vabaõhumuusikal “Taevane põrgu”, mis hoiatas uimastite hävitava toime eest. Peaosas Hanna-Liina Võsa, kes samal ajal õppis Ameerikas Brodwayl muusikalinäitlejaks. Enamikes varasemates lavastustes on peaosi mänginud Hanna-Liina Võsa, kelle hiilgerollid olid nimiosa B. Shermani muusikalis Mary Poppins 1997. aastal ja sellele järgnenud “Oklahoma”.

Suurepärased etenduse toimusid Viimsi mõisas ja kõnelesid Maria ja Johan Laidoneri perekonna ja Eesti riigi loomisest ning olid pühendatud J. Laidoneri 120., 125. ja 130. sünniaastapäevale. Etendused kandsid pealkirja “Ma väga armastasin, muu ei loe” ja “Ma vaatan maailma igaviku aknast”. Etendustele kirjutas muusika Kalle Erm ja sõnade autoriteks olid Valli Ojavere ja Leelo Tungal.

Viimsi mõisas toimus ka etendus “Armastusel on vaid algus”, mis kõneles pärissündinud armastuslugudest erinevatel ajastutel.

Oluliseks etenduseks Viimsi valla kultuuriloos oli “Lugu Rohuneeme kabeli tornikellast”, mis kõneles Rohuneeme kabeli tornikella ajaloost ja elavatest ning surnutest Viimsi inimestest. Kaasa tegid noored tantsijad üle kogu Eesti. Sama etenduse käigus pühitseti Viimsi Jakobi kirikuõpetaja Erkki Juhandi poolt J. Laidoneri haualt toodud muld, mis pärines Vladimiri linna kalmistu ühishaualt. Hiljem maeti see muld Tallinna Siselinna kalmistule Maria ja Mihkel Laidoneri hauale.

Suureks ja ilusaks ürituseks kujunes ka Noorte tantsijate XII Vabariikliku suvelaagri etendus “Malviina päevik”, millega tähistati Olav Ehala 60. juubelit ja millest ka juubilar ise osa võttis ning millega ta ühtlasi ka väga rahule jäi. Peaosades olid Janika Sillamaa ja Margus Toomla.

Viimsilaste elust Kingu talus, 20. saj. alguses, kõneles etendus “Ranna rahva lood ja laulud”, kus näitlejateks olid Viimsi Kooli õpetajad ja nende sõbrad ning mida esitati Viimsi Vabaõhu muuseumis, Kingu talu öuel.

“Grease”- 50-ndaid kujutav keskkooli muusikal, mis pole lihtsalt tagasivaade ühte aastakümnesse, vaid on energiline ja põnev muusikaline austusavaldus rock`n`rolli valitsemisajale, vallutas publiku 2012 a. Noorte endi suurest tööst ja teha tahtmisest sündinud etendus oli nii menukas, et vaatajad ei mahtunud saalidesse ära.

Järgmisel aastal jõudis Viimsi Koolis lavalaudadele muusikaline näidend „Fame” („Kuulsus”), mis ühendas eneses elemente samanimelisest filmist, selle põhjal valminud seriaalist kui ka muusikalist. Olles küll nende teostega seotud, moodustas Viimsi „Fame” uue terviku, andmaks võimalusi Viimsi noortele oma võimeid ja oskusi proovile panna. Õpetajate rollides astusid lavale Viimsi kooli õpetajad, kes mängisid sama aine õpetajaid, kes nad ise ka on.

Viimis Kooliteatri projektide toetajad on olnud Viimsi Keskkool, Viimsi Vallavalitsus, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Viimsi Huvikeskus ning mitmed Viimsi ja Tallinna firmad.