Huvitegevus
Näitering Eksperiment
Kooliteater
Ma vaatan maailma Igaviku Aknast
Ranna rahva lood ja laulud
Džässis ainult tüdrukud
Armastusel on vaid algus
Naissaare sünd
Valge tee kutse
Lugu Rohuneeme kabeli tornikellast
"Ma väga armastasin... muu ei ole oluline."
West Side Story
Lavastused
Pildikesi lavastustest
Teatritrupp K.O.K.K.

Tugikeskuse juhataja arvamus kooliteatrist

Viimsi Kooliteatri tööst ja tegemisest arvab meie kooli tugikeskuse juhataja Lemme Randma nii:
"Olen meie kooliteatri projektidele kaasa elanud publikuna juba algusaegadest saadik, viimasel ajal osades ka kaasa löönud ja viimases ka väikeses näitlejaosas. Väikeses küll, aga mõtlema pani see mind hoopis teisel ja laiemal tasandil."

"Jah, kooliteater on tore ja energiarikas ja fantastiline ja …. Kõike veel ja veel. Ja kooliteatril on tegelikult suur roll ka väärtuskasvatuse seisukohalt.

Nendes projektides saavad osaleda KÕIK, kes soovivad kaasa lüüa – kõik, kellel on julgust, tahtmist, valmisolekut. Ja seda olenemata vanusest. On võrratu olla õpetajana koos noortega prooviruumis ja laval – põlvkondade sidusus – piirid kaovad. Võrdne tasand, kus kõikidel on ühine eesmärk.

Ma pean oluliseks väärtuseks, et selles saavad kõik olla loojad! Lugu on olemas, aga see, kuidas lugu sünnib kõikide ühistest mõtetest ja tegutsemisest – vaieldes ja täiendades - rõõmu ja ärevusega, on tohutu sünergiaga. Ja kõikidel osalistel on sõnaõigus ja vabadus.

Ja kõike olulisem – kõik etendused on kandnud endas sõnumeid, mida erinevad põlvkonnad koos on saanud lahti harutada. Läbi rollide mängitakse läbi tohutult erinevaid inimlikke olukordi ja tundeid. Suhestustakse nii nagu tänasel päeval seda aina vähem ja vähem tehakse. Tuuakse avalikuks teemad, mis on aktuaalsed ja vahel ka probleemsed ning otsitakse lahendusteid – vastatakse küsimustele, mis paljudel on võib-olla hinges, kuid millele ei ole olnud vastuseid.

Näitena ehk viimasest etendusest see, kuidas tekivad valestimõistmised, usaldamatus, tõlgendused. Kuidas noortel on raske täna valikuid teha – neid on palju, sageli ei lähe noore ja vanema soovid kokku, puudub julgus võtta vastu riske. Ja mis toovad lahendused? Julgus, sõbrad, kirg, sihikindlus, armastus – kõik väga olulised väärtused! Ja oluline on see, et inimesed on koos ja on seeläbi ka õnnelikud.

Need noored, kes osalesid, said kõigest sellest veel mitu korda rohkem puudutatud ja usun, et nende tunnetemaailm ja kogemused on palju rikkamad selle läbi. Ja lõpuks said nad jagada ka ju andmiserõõmu – rõõmustades väga paljusid vaatajaid ja kaasaelajaid on eheda ja tundeküllase hoogsa etendusega."