Logo
  Avaleht  Üldinfo  Koolipere  Koolikorraldus  Õppetöö  Projektid  Vastuvõtt  Teadmiskeskus  Tugisüsteem  Huvitegevus  Spordikeskus
  Teadmiskeskus
Millega tegu?
Olümpiaadid
Koostöö ülikoolidega
Õppimisvõimalused
Bioloogia õpikoda
Mälumäng
Huvikool Collegium Eruditionis
LTT - meie teadlik valik!
Sünnipäevad
Huvitavaid linke
Uudised 2008-2010

  Otsing
Täppisotsing  

Töötuba "Päikeseenergiast energiasäästlike hooneteni"

Teisipäeval, 24. septembril osalesid Viimsi Kooli 9. klasside kaks võitskonda koosseisus Signe Parts, Hans-Joosep Hanson, Pelle Palts (kõik 9.c klassist) ja Alina Kalle, Berit Peterson, Elis Marii Viltsin (kõik 9.b klassist) Tallinna Tehnikaülikooli poolt läbiviidud töötoas "Päikeseenergiast energiasäästlike hooneteni". Töötoa tegevused jagunesid kolmeks 45 minutiliseks osaks. Kõigepealt viidi läbi interaktiivne sissejuhatav ettekanne küsimuste, vastuste ning neid illustreerivate helidon´i näidete põhjal. Järgmisena said õpilased tiimides töötades kavandada ja valmistada hoone või hoonete kompleksi vastavalt etteantud nõudmistele. Viimase 45 minuti jooksul testiti koos lektoriga meeskondade tulemusi helidon stendil ning tehti projekteeritud hoonetele vajalikke parendusi ja edasiarendusi.

Helidon stend on uuenduslik töövahend, mis võimaldab välja arvutada kõige efektiivsemad ja energiasäästlikumad lahendused hoonete planeerimisel ja ehitamisel. Stend võimaldab proovida erinevaid lahendusi vastavalt valitud piirkonnale maailmas, olgu see siis Itaalia väikelinn, Antarkitika või Viimsi.
Keskkooli võistkond astub võistlustulle 15. oktoobril.