Teadmiskeskus
Bioloogia õpikoda
Mälumäng
Huvikool Collegium Eruditionis
LTT - meie teadlik valik!
Sünnipäevad
Huvitavaid linke
Uudised 2008-2010

Koolisisese õpilasleiutajate konkursi tulemused!

1. septembril 2013 kuulutasime välja koolisisese õpilasleiutajate konkursi. Konkursile ootasime töid, mis lahendaksid kellegi igapäevaelu probleeme või kitsaskohti. Tööde esitamise tähtajaks, 7. oktoobriks laekus 18 suurepärast leiutist, mis kõik saadeti edasi üleriigilisele õpilasleiutajate konkursile. Mõned näited konkursile laekunud töödest:

Abistavad käed (Brigita Lota Poolma 1.KC) – on mõeldud lastele, kes ei viitsi oma tuba koristada;
Jalgratta pidurituli (Emma Reti Tikenberg 3.F) – jalgratta sadula alla paigutatav pidurituli, mis aitab ohte vähendada;
Aplo (Grete Kadak ja Robert Kasepõld 6.D) – on masin, mis teeb riided sirgeks ja paigutab nad kappi õigele kohale;
Lohe (Hanna-Marleen Mõtsnik 1.KC) – millega saab asju puu otsast ära võtta;
Lauajalasvamm (Laura Veensalu 6.D) – svamm aitab kaitsta inimest varba löömise eest vastu laua jalga;
Torm (Oliver Ojang 4.E) – aitab sõdasid kiiremini lõpetada;
Koerapeletis-helkur (Mark Jõgar 9.B) – vähendab auto alla jäämise ja koerte rünnaku alla sattumise ohtu.
Õpilaste ideed olid väga lennukad ja leiutised originaalsed. Konkursi meeskond otsustas sellel korral välja anda kolm peaauhinda:
Brigita Lota Poolma (1.KC) – abistavad käed
Luisa Klaar (6.KD) – särgi kokkuvoltija särke 5xM
Mark Jõgar (9.B) – koerapeletis-helkur

Parima leiutajate klassi tiitlit kannab 6.KD klass ja aktiivsemaks juhendajaks on õpetaja Maret Laiv.

Suur tänu kõikidele tublidele leiutajatele ja nende juhendajatele, kes osalesid koolisisesel õpilasleiutajate konkursil!