Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

Viimsi Kooli robootikaringi võistkonnale I koht rahvusvaheliselt robootikavõistluselt Robotex 2013!

16. ja 17. novembril toimus Tallinna Tehnikaülikooli spordihoones Baltimaade suurim robootikavõistlus Robotex 2013. Tegemist on juba 13 korda toimuva võistlusega. Sellel aastal registreerus võistlusele 236 robotit, mis on suurim võistlevate robotite arv Robotexi ajaloos. Võistlust külastas ka ÜRO peasekretär Ban-Ki moon. Teadmiskeskuse Collegium Eruditionis´e egiidi all tegutseva robootikaringi õpilased osalesid sellel üritusel esimest korda joonejärgimisvõistlusel. Viimsi Kooli meeskond koosseisus Rasmus Kallas 4.g, Robin Rio Kreem 4.f, Andreas Proos 4.f ja Kristian Erik Papp 5.c saavutas pingelises võistluses I koha! Meeskonda juhendas Aleks Koha.

Joonejärgimisvõistlus on üks populaarsemaid robotite võistlusi maailmas ja Robotexil korraldati seda kolmandat korda. Joonejärgimisvõistlusel on robotite ülesandeks läbida võimalikult kiiresti väljakule musta joonega maha märgitud rada. Kaks robotit võistlevad paralleelselt identsetel väljakutel. Roboti ehitamisel on vaja leida tasakaal kiiruse ja stabiilsuse vahel. Viimsi Kooli meeskonnal õnnestus ehitada ja programmeerida selline robot, mille kiirusele ja stabiilsusele vastast ei olnud ning üksteise järel pidid kogenud konkurendid tunnistama meie meeskonna paremust.

Robotex on eelkõige noortele suunatud tehnikateaduseid populariseeriv iga-aastane üritus, mille peamiseks eesmärgiks on tõsta noorte huvi tehnoloogiahariduse vastu. Selle tulemusena tekiks jätkusuutlik hulk edukaid interdistsiplinaarseid (mehaanika, infotehnoloogia, elektroonika, tootedisain) insenere ja erialaspetsialiste, kes orienteeruksid mehhatroonika valdkonnas ja omaksid kogemusi meeskonnatöös nii Eestis kui ka rahvusvahelisel tasandil. See on üks meede, mis kindlustab Eesti konkurentsivõime teaduspõhises arendustegevuses ning tootmises laiemalt.

Robotivõistluste tulemused:
jalgpalli võitis robot Darth Mäger (TTÜ);
LEGO Sumo võitis robot Zeus (Narva Kesklinna Gümnaasium);
iRobot Sumo võitis robot Death-Star (Leedu);
Folkrace’i võitis robot MODEL2 (TTÜ robotiklubi vilistlane);
Mini Sumo võitis robot no name (Leedu);
3kg Sumo võitis Flash (Riia Tehnikaülikool);
Lego joonejärgimise võitis robot Viimsi 1 (Viimsi Keskkooli robootikud);
joonejärgimise võitis robot Drifty Bridge (Läti);
ICD Grand Challenge „Päästemissioon merel“. Võistluse peaauhinda välja ei antud, ergutusauhind läks robotile Legolas (Tallinna Reaalkool).