Andmekaitse tingimused
Eelkool ja mängukool 2019/2020

Aasta tegu 2013 noorsootöö valdkonnas

Reede, 13. detsembril korraldas Haridus- ja Teadusministeerium koostöös Eesti Noorsootöö Keskuse ja SA Archimedes Euroopa Noored Eesti bürooga noorsootöö inspiratsioonipäeva „Teekond tulevikku“, kus võeti kokku aastatel 2006-2013 toimunud arengud valdkonnas ja vaadati üheskoos tulevikku ning tunnustati üleriigiliselt noorsootöö valdkonna parimaid tegijaid. Kategoorias aasta tegu 2013 pälvis laureaadi tiitli Viimsi Kooli teadmiskeskus Collegium Eruditionis.

Tunnustamise eesmärk on esile tõsta noorsootöösse panustanud ning valdkonda edendanud inimesi ja organisatsioone ning silmapaistvamaid ja olulisemaid algatusi, millel on oluline mõju kohalikul, maakondlikul või üleriigilisel tasandil.

2013. aastal sai kandidaate esitada neljas kategoorias: enim silma paistnud noorsootöötaja, enim silma paistnud koolitaja, aasta koostöö ning aasta tegu. Maavalitsused valisid igas kategoorias välja neile esitatud kandidaatide seast ühe kandidaadi ning edastasid ettepaneku 1. novembriks ENTK-le. Lisaks võisid kõikides kategooriates kandidaate esitada üleriigilised noorte – ja noorsootööühingud 1. novembriks otse ENTK-le.

Lõpliku ettepaneku haridus- ja teadusministrile kandidaatide riiklikuks tunnustamiseks tegi ENTK moodustatud komisjon. Lisaks moodustati noorte komisjon, kes valisid igas kategoorias noorte lemmiku.

Kategoorias aasta tegu 2013 pälvis laureaadi tiitli Viimsi Kooli teadmiskeskus Collegium Eruditionis, mille eesmärgiks on toetada õpilase mitmekülgset arengut, luues võimalusi täiendavate teadmiste, oskuste ja annete arendamiseks teadmistepõhises huvialaringis. Ühtlasi oli meie kooli teadmiskeskus ka noortest moodustatud komisjoni lemmik.