Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

Harjumaa 2.- 4. klasside poiste ja tüdrukute joonistamise päev

21. jaanuaril osalesid Viimsi Keskkooli kolme õppehoone 2. – 4. klasside õpilased Harjumaa poiste ning tüdrukute joonistamise päeval Loksa Gümnaasiumis ja Kuusalu Keskkoolis. Kokku oli kooli esindamas 36 last, 18 poissi ja 18 tüdrukut.

Selle aasta poiste joonistamise teemaks oli "ÖKOAUTO". Pildi paremaks mõistmiseks kirjutasid poisid juurde töö lühitutvustuse. Kirjelduses oli selgitatud, millisest materjalist kujutatud auto on valmistatud, millise kütusega see töötab (kust saab liikumiseks energiat), kuidas säästab loodust ja ümbritsevat keskkonda. Meie poiste ideed ökoautost olid lennukad, värvilised. Oskuslikult rakendati teadmisi ökoloogiast, taaskasutusest.

Tüdrukud joonistasid teemal "Minu kodukoha vaatamisväärsus", mida täiendati lühitutvustusega objektist. Viimsi valda tutvustavalt joonistati mereranda, rändrahnusid, kirikuid, tuletorni, Tädu kuuske ja Rannarahva Muuseumi. Kodukoha vaatamisväärsuste teema oli lastele tuttav ning meelepärane. Koduvalla vaatamisväärsuseid külastatakse peredega, uuritakse täiendavalt koolitundideski.

Tänu kooli esindanud õpilastele, õpetajatele, kes lapsi juhendasid ning saatjatele.