Teadmiskeskuse põnevad tegemised kevadvaheajal!

Viimsi Kooli teadmiskeskus korraldab õpilastele kevadisel koolivaheajal põnevaid tegevusi nii koolimajas kui ka väljaspool kooli.
Teisipäeval, 18. märtsil kell 10.00 – 13.00 toimub 3.-5. klassi õpilastele TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory teaduspäev, mille raames külastatakse ajalooliste elektrikatsete näitust "Konnast voltmeetrini". Näitusel saab teada, miks äikese ajal leviv elektriväli võib panna tõmblema konnajalad ja milline näeb välja maailma esimene patarei. Eksponaadid on interaktiivsed, ise saab luua vooluringe ja katsetada elektromagnetite tööd. Sellele järgneb "LED-laterna" töötuba, kus igaüks saab valmistada endale LED-laterna. Samsung Digital Academys viiakse läbi interaktiivne õppetund ja Cool Tool stuudios meisterdatakse põnevaid esemeid.

Kolmapäeval, 19. märtsil kell 10.00 – 11.00 või 12.00 – 13.00 saavad osaleda 1. klassi teadushuvilised õpilased „Teaduslaboris“, kus tehakse üheskoos põnevaid keemia ja füüsika katseid.

Neljapäeval, 20. märtsil kell 10.00 – 11.30 toimub Viimsi Koolis koostöös TTÜ Tehnoloogiakooliga teadustuba 4.-6. klassi õpilastele „Kompassi meisterdamine“. Teadustoas otsitakse vastuseid küsimustele ja viiakse läbi eksperimendid: mis on kompass?, kuidas töötab kompass ja selle kasutamine igapäevaelus?, kompassi kasutamine kaartide lugemisel ja orienteerumisel, kompassi ja vektorskaala meisterdamine. Kooli territooriumil oma kompassiga orienteerumine ja lähiümbruse kaardi joonistamine.

Info: peeter@viimsi.edu.ee