Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

Õpilaspiletid

Koolis kehtivad õpilaspiletitena võrdselt rahvusvaheline ISIC õpilaspilet, rahvusvaheline ISIC õpilaspilet pangakaardina ning Eesti õpilaspilet. Õpilane või lapsevanem saab ise valida, kas kasutada õpilaspiletina ISIC õpilaspiletit või Eesti õpilaspiletit. Mõlemad kaardid tõendavad Eestis õpilasstaatust, kuid ISIC õpilaspilet annab lisaks ka tuhandeid soodustusi. Kõiki kehtivaid kaarte võib kasutada üksteisest sõltumatult. Ühistranspordi eest tasutud raha (ettemaks) on kasutatav ka peale kaardi vahetust uue kaardiga (kaart tuleb registreerida).

Mis vahe on rahvusvahelisel ISIC õpilaspiletil, rahvusvahelisel ISIC õpilaspiletil pangakaardina ja Eesti õpilaspiletil?

ISIC õpilaspiletid

Eestis väljastatakse kaht erinevat ISIC õpilaspiletit:

1) Rahvusvaheline ISIC õpilaspilet ehk õpilaspilet, mis võimaldab õpilasel saada tuhandeid soodustusi nii Eestis kui ka välismaal. Kaart ei ole seotud ühegi pangaga ning seda saab taotleda lehelt www.minukool.ee. Rahvusvahelist kiibiga ISIC õpilaspiletit on võimalik kasutada ka sõidukaardina Tallinna ja Harjumaa ühistranspordis (Ühiskaardi asemel).
Selleks tuleb kaart sõidukaardiks registreerida.

2) Rahvusvaheline ISIC õpilaspilet pangakaardina ehk kaart, millel on lisaks ka pangakaardi funktsionaalsus ja mida saab taotleda SEB panga kaudu (vt www.seb.ee/isic). Alates käesoleva aasta sügisest on uusi SEB ISIC õpilaspileteid võimalik kasutada ka sõidukaardina Tallinna ja Harjumaa ühistranspordis (Ühiskaardi asemel). Selleks tuleb kaart sõidukaardiks registreerida.

Rahvusvaheline ISIC õpilaspilet tõendab õpilasstaatust lisaks Eestile ka mujal riikides ning võimaldab kasutada ISIC soodustusi – Eestis 1000 ning välismaal 125 000 müügikohas.

Rahvusvahelise ISIC õpilaspileti taotlemisel saab õpilane või lapsevanem ise valida, kas taotleda kaart üheks, kaheks või kolmeks aastaks.

Eesti õpilaspilet

Eesti õpilaspilet tõendab õpilasstaatust Eesti-siseselt. Eesti õpilaspiletile ei lisandu ISIC õpilaspileti soodustused. Kaart kehtib elektrooniliselt 3 õppeaastat ning visuaalselt ühe õppeaasta. See tähendab seda, et kaardile kleebitakse iga õppeaasta alguses kehtivusaega tähistav kleebis, mis kehtib järgmise õppeaasta 1. oktoobrini.
Kiibiga Eesti õpilaspiletit on võimalik kasutada ka sõidukaardina Tallinna ja Harjumaa ühistranspordis (Ühiskaardi asemel). Selleks tuleb kaart sõidukaardiks registreerida.