Teadlaste Öö Viimsi Koolis - teadus inimese tervise teenistuses 24. septembril kell 19.00 - 21.00

Teadmiskeskus Collegium Eruditionis korraldab koostöös teaduskeskuse AHHAA, Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli, Eesti Maaülikooli, Tartu Ülikooli, SA Eesti Antidoping, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, SA Eesti Teadusagentuuri ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooliga 24. septembril algusega kell 19.00 ürituse „Teadlaste Öö Viimsi Koolis – teadus inimese tervise teenistuses“.

Viimsi Kool muutub üheks õhtuks killukeseks mosaiigis üleeuroopalisest teadlaste öö festivalist (TÖF) ja kõigil Viimsi valla elanikel on võimalus sellest osa saada. TÖF toimub enam kui 300 linnas üle Euroopa.
Sellel aastal on Teadlaste Öö läbivaks teemaks meditsiin ja tervis terve inimese seisukohast ning fookusesse võetakse ennetustegevused - spordi ja liikumise, vaimse tervise, tervisliku toitumise ja suhtumise, riskikäitumiste vältimise, teemaga seotud teadussaavutused ja -seadmed - ning puudutakse ka haiguste diagnoosimisega seonduvat.

Sellel õhtul poevad laboripimedusest nähtavale ja pühivad tolmu kitlitelt selline eluslooduse liik nagu TEADLASED. Teadustubasid on lubanud tulla juhendama oma ala tõelised tegijad: mees, kes teab toitumisest kõike – prof Raivo Vokk TTÜ-st, geeniteadlane ja teadusaasta saadik Riin Tamm TÜ-st, TÜ/Rocki korvpallimeeskonna füsioterapeut Martin Vahimets, PERH-i erakorralise kirurgia noored teadlased, SA Eesti Antidoping juhatuse liige Kristel Berendsen jt.

Koolimaja muutub tõeliseks teadusasutuseks, kus on kahe tunni jooksul võimalik eksperimenteerida ja saada vastused sellistele eksistentsiaalsetele teemadele nagu:
• Millised on tervisetestimise võimalused koolis ja kuidas seda praktiliselt läbi viia?
• Kuidas on võimalik NutriData programmi abil oma toitumist analüüsida ja vajadusel muuta?
• Kas geenide abil on võimalik määrata meie terviseriske?
• Psühhobussi inimkatsed?
• Kas kiivrid päästavad meie elusid?
• Söömine – müüdid ja tegelikkus?
• Mida on võimalik välja lugeda kehakeelest?
• Milline näeb välja tervislik ja organiseeritud treening?
• Kätepesu varjatud pool?
• Kuidas jahitakse dopingutarvitajaid ja antakse dopinguproove?

Nendele ja paljudele teistele põletavatele teemadele saame vastused kolmapäeval, 24. septembril kell 19.00-21.00 toimuval üritusel "Teadlaste Öö Viimsi Koolis – teadus inimese tervise teenistuses". Kogu üritus saab alguse kooli aulast kell 19.00 ja sealt liigutakse edasi teadustubadesse.

Ajakava ja registreerimine:

Õhtu jooksul on võimalik osaleda ühes teadustoas. Teadustoa juures olev sihtgrupp on pigem soovituslik ja vabade kohtade olemasolul saavad liituda kõik huvilised.

Ära maga seda võimalust maha, võta sõbrad kaasa ning jäädvustame koos üheks õhtuks Viimsi Euroopa teaduskaardile!