Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

Viimsi Kooli õpilased ja õpetajad Frankfurdi raamatumessil

Kaksteist Viimsi Kooli 8.- 9. klassi õpilast ja 5 õpetajat külastasid 10. oktoobril rahvusvahelise projekti „Treasure Books“ raames maailma suurimat Frankfurdi raamatumessi, mis toimus sel aastal 66. korda.

Raamatumessi töötajad olid ette valmistanud erinevaid töötube, mis vähemal või rohkemal määral olid seotud raamatute kirjutamise, kirjastamise ja müügiga. Nii oli õpilastel võimalus intervjueerida kirjanike agenti Gerd Rumlerit, ja uurida temalt, mis amet see selline on; teised osalesid interaktiivses Soome–teemalises mängus, mille käigus tuli tahvelarvutitega ringi käia ja otsida vastuseid messi selleaastase aukülalise Soome kohta.

Samuti osalesid õpilased Saksa raamatukaubanduse rahupreemia saanud Jaron Lanier´i pressikonverentsil, kus neil avanes võimalus autorit intervjueerida. Veel testiti messikülastajate kirjandusalaseid teadmisi - õpilased lugesid neile ette tuntud tsitaate ning külastajad pidid arvama, millisest kirjandusteosest need pärit on. Raamatute illustraatoriga räägiti karakterite tekkimisest ja paberile jõudmisest. Töötubades nähtust-kuuldust kirjutasid õpilased artikleid ja nendest koostavad Frankfurdi raamatumessi korraldajad e-raamatu.

Loomulikult jäi ka aega raamatumessiga iseseisvalt tutvumiseks. Kõigile avaldas muljet messi mastaapsus ning erinevate hallide vahel käimisega sai päevane sammudenorm kindlasti täidetud.

Enne raamatumessi oli igal riigil ülesanne teha lühivideo teemal, mis on lugemine selles riigis. Eesti õpilased panid kokku oma nägemuse sellest. Vaata videot siit.

Õpilased majutusid Saksamaa õpilaste peredes, mis andis võimaluse praktiseerida saksa ja inglise keelt, näha Saksa pere igapäevaelu ning ühiselt veedeti terve laupäev.

Kõik osavõtjad jäid Saksamaa külastusega väga rahule, kaasa võeti palju häid emotsioone, paranenud keeleoskus, uued sõbrad ning nii mõnigi uus raamat ja veendumus, et raamatute maailmas toimub pidevalt midagi põnevat.