Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

British Studies olümpiaad Pärnu Ühisgümnaasiumis

Reedel, 31. oktoobril toimus Pärnu Ühisgümnaasiumis vabariiklik British Studies olümpiaad 10.-12. klassi õpilastele. Viimsi Koolist oli võistlusel osalemas 3 võistkonda: Elis Marii Viltsin 10hm, Marie Elisabeth Jürimäe 10hm, Merilyn Sepp 10hm (juhendaja Merike Kaus); Laura Liisa Katariina Jürgenson 10ml, Marleen Suvi 10 ml, Ann-Katriin Kelder 10 ml (juhendaja Merike Kaus) ja Gertrud Vahtra 11a (juhendaja Merike Kaus), Eva-Lota Tõnson 11a (juhendaja Sirli Mändla) ja Kaie Laurie Vanaselja 11a (juhendaja Sirli Mändla).

Võistlus algas viktoriiniga, millel oli 3 teemat: Briti saarte geograafia ja maamärgid, Briti televisioon ja Briti brändid. II voorus tuli kodus küpsetatud Briti kokakunstist inspireeritud kooki esitleda kas filmi või slaidide abil. Parimad selgitati välja eraldi mõlemas voorus. II voorus väljaantud neljast auhinnast 2 said Viimsi Kooli 10. klassi võistkonnad. Elis, Merilyn ja Marie esitlesid oma küpsetist (Apple crumble) filmi toel; Laura, Marleen ja Ann-Katriin oma kooki (Banoffee pie) ppt slaidide abil. Auhinnaks said mõlemad võistkonnad ingliskeelse kokaraamatu. Tublilt esines ka 11. klassi võistkond.
Kokku osales 18 võistkonda erinevatest Eesti gümnaasiumidest. Žüriisse kuulusid lisaks inglise keele õpetajatele ka Briti saatkonna esindajad eesotsas suursaadik Chris Holtby'ga.