Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

Abituriendid tutvusid Strasbourgis Euroopa Parlamendi tööga

29. oktoobrist 1. novembrini viibis 23 Viimsi Keskkooli 12. klassi õpilast Prantsusmaal Strasbourgis. Õppekäik toimus Euroscola programmi raames. Euroscola on Euroopa Liidu rahastatav õppepäev, mille käigus tutvuvad õpilased üle kogu Euroopa ühe päeva jooksul Euroopa Parlamendi tööga. Seekord olid esindatud 20 riiki enam kui 430 õpilasega. Eestit esindas Viimsi Keskkool. Meie kooli õpilased paistsid silma erilise aktiivsusega küsimuste esitamisel (kõige rohkem küsimusi tuli just Viimsi õpilastelt).

Lisaks jõudis üks meie õpilane (Emil Orub 12a) ka Eurogame'i finaali ning koos kolme teise riigi esindaja väljus ka finaalist võitjana. Samuti oli meie kooli õpilane Karl Koost 12b ka ühe komisjoni (noorte tööhõive) kõneisikuks, kes pidi esitlema valminud ettepanekuid teistele.

Lisaks Euroopa Parlamendile külastasime veel ka Chateau du Haut-Koenigsbourgi lossi, mis on selle piirkonna üks märkimisväärsemaid ajaloolisi objekte.

Kool tänab omalt kõiki kaasasolnud õpilasi, kes jäid silma, kui aktiivsed noored, kel on Euroopa asjades oma sõna sekka öelda. Projekti juhtis õpetaja Janek Murakas. Õppekäiku aitas ettevalmistada ja läbi viia õpetaja Alge Ilosaar.