Konkursi "Ehita ahelreaktsioonil töötav Goldbergi masin" võitja on teada!

Viimsi Kooli teadmiskeskus Collegium Eruditionis kuulutas välja 4.-9. klassi õpilastele konkursi „Ehita ahelreaktsioonil töötav Goldbergi masin“. Tegemist on koomilise, üldjuhul üleliia keerulise masinaga lihtsa ülesande sooritamiseks. Masina tööpõhimõte seisneb üksteisele järgnevate tegevuste jadas.
Selle aasta konkursi võitjaks osutus 4c klassi õpilane Gloria Veskimeister, kelle poolt konstrueeritud masina tööd saab vaadata allpool olevalt videolt.
Võitjale on auhinnaks perepääse Energia Avastuskeskusesse ja võimalus demonstreerida Euroopas ainulaadse Tesla generaatoriga välgu tekkimist Faraday puuris. Lisaks sellele on Gloria klassile välja pannud eriauhinna TTÜ Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory. Konkurssi toetas SA Eesti Teadusagentuur.