Vabariiklik ingliskeelne kõnevõistlus

5. märtsil toimus vabariiklik ingliskeelne kõnevõistlus, mida korraldab ESU (English Speaking Union). 6 tundi kestnud 3-osaline võistlus toimus võrdsetel alustel 10.-12. klassi õpilastele. Tänavu osales 30 õpilast 20 koolist üle Eesti. Esimeses voorus tuli esitada peast kodus ettevalmistatud 5-minutiline kõne ja vastata küsimustele. Poolfinaali pääses edasi 11 õpilast, nende seas ka mõlemad meie kooli õpilased - Merilyn Sepp (10h) kõnega 'Reading as Many Pages of the World as Possible' ja Isabel Kärtner (11b) kõnega 'The Power of Words' (juhendajaks õpetaja Merike Kaus). Teises voorus esitati kohapeal loositud teemal 3-minutiline kõne (impromptu speech), ettevalmistuseks oli aega ainult 15 minutit. Merilyni teemaks sattus 'I'm only here for the beer', Isabeli teemaks 'Ingenuity'. Finaali, 6 parima hulka pääses ka Isabel Kärtner. Finaalis esitati uuesti oma 5-minutiline kõne ja vastati küsimustele. Võistluse võitis praegune Inglise Kolledži, endine Viimsi Kooli õpilane Adhele-Meelike Tuulas, keda ootab ees rahvusvaheline voor Londonis.

Berit Sootak, sama võistluse 2013 a finalist, oli kutsutud võistlusele eelvooru kohtunikuks võistlejatelt küsimusi küsima ja nende kõnesid hindama. Lõppvooru kohtunikeks olid Chris Holtby (Briti suursaadik), Chever Voltmer (USA saatkonna esindaja), Suliko Liiv (Tallinna Ülikool), Piret Kärtner (Haridus- ja Teadusministeerium) ja Phillip Marsdale (International Language Services).