Viimsi Kooli robootikavõistluse tulemused

Esmaspäeva, 9. märtsi pärastlõunal võis näha Viimsi Kooli aatriumis LEGO roboteid. Viimsi Kooli teadmiskeskuse Collegium Eruditionis eestvedamisel toimus teistkordselt Viimsi valla koolide robootikavõistlus. Kavas oli kaks võistlusala – LEGO sumorobotite turniir ja kiirendajate võistlus. Rohkearvuliseks kujunes LEGO sumoturniir, millest võttis osa koguni 13 meeskonda 40 robootikuga. Turniir kujunes väga pingeliseks ja kolm esimest kohta läksid järgmistele meeskondadele:
I koht robot „Felix“ (Andreas Proos, Kristo Kangur);
II koht robot „Reformierakond“ (Martin Erik Kähr, Markus Haavik, Natali Sigijane, Martin Aksel Porroson, Toomas Kaasik ja Ruben Jürjens);
III koht robot „Jorgen“ (Jorgen Tiigisoon, Roger Käosaar).
Kiirendajate võistluse võitis robot „F.A.L.C.O.N“ (Jan Rain Laansalu, Ralf Marcus Veedler).
Pildimeenutus: http://www.snap.ee/user/peetersipelgas/album/robootika_2015

Suur tänu kõikidele tublidele robootikutele, kes võistlusel osalesid ja õpilaste juhendajale Aleks Kohale.
Võistluse korraldamist toetasid Haridus- ja Teadusministeerium ja SA Eesti Teadusagentuur.