Logo
  Avaleht  Üldinfo  Koolipere  Koolikorraldus  Õppetöö  Projektid  Vastuvõtt  Teadmiskeskus  Tugisüsteem  Huvitegevus  Spordikeskus
  Avaleht
Andmekaitse tingimused
Koolivormi tellimine
PAKUME TÖÖD
Päevakava
Eelkool ja mängukool 2019/2020
Õppekava
Õpetajate konsultatsiooniajad
Õpilaspilet
Videod

  Otsing
Täppisotsing  

Ajarändurid aastast 2255 – Viimsi kooli õpilased astusid üles ühisnäidendis Soomes

Märtsi alguses veetsid 12 Viimsi Keskkooli 8. klassi noort ja kolm õpetajat Helsingi eeslinnas Latokartanoni koolis viis väga tegusat päeva. Kohtumisele eelnevalt oli iga riik kirjutanud ühisnäidendile „Time travellers from 2255“ („Ajarändurid aastast 2255“) oma vaatuse ning Soomes toodi kogu näidend koos lavale. 

Viimsi noored demonstreerisid oma suurepärast lavalist julgust ja meisterlikkust, samuti kiideti nende väga head inglise keele oskust ja loomulikku esitust. Sõprussuhteid sõlmiti nii näidendiproovis kui lauldes ja kitarri mängides, või hoopis Macarenat tantsides. Terve ühe päeva veedeti koos uute sõpradega ka Heureka teaduskeskuses, kus nägime põnevaid katseid teadusteatris ja avastasime kosmosetehnoloogia võimalusi uhkes planetaariumkinos. 

Eesti õpilastest osales kohtumisel Emily Bruus, Merilyn Litvinov, Teet Simson, Kärt Piilberg, Aasa Marta Kaasik, Annabel Jürgenson, Ketter Murrut, Edith-Jane Veri, Heleriin Lass, Linda Sootak, Alex Paul Pukk ja Mia Mathilda Savila. Õpetajatest olid kaasas Kaitel Poobus, Liisi Leppik ja Maarja Urb. 

Sellised rahvusvahelised kohtumised on suurepärane võimalus praktiseerida võõrkeeli ja tunda rõõmu koostegemisest, põnevatest elamustest ja uutest sõprussuhetest. Iga uus olukord õpetab märkama ja arvestama. Lavastus jäädvustati ka filmile, mida on võimalus hiljem näha projekti koduleheküljelt treasurebooks2013.wordpress.com.

Tegemist oli elukestva õppe programmi rahastatud projekti TreasureBooks viimase kohtumisega, milles osalesid lisaks eelpool nimetatud Soome koolile ja Viimsi koolile veel Taani Aabybro Efterskole ja Saksamaa Neu-Isenburgi Goetheschule.

See oli projekti viimane ametlik kohtumine, mille järgneb veel Eesti õpilaste lõpuüritus maikuus ning projekti lõpparuande kirjutamine koos partneritega.