Teadmiskeskus
Bioloogia õpikoda
Mälumäng
Huvikool Collegium Eruditionis
LTT - meie teadlik valik!
Sünnipäevad
Huvitavaid linke
Uudised 2008-2010

Kandideeri Teadusmalevasse

Tartu Observatoorium koostöös Tartu Hansa Rotary ja Tartu Ülikooli teaduskooliga kuulutavad välja kandideerimise Teadusmalevasse 2015.
Teadusmalev on gümnaasiumiõpilastele suunatud suvemalev, milles osalejad saavad koos üliõpilaste ja teadlastega osaleda uurimistöös kosmosetehnoloogia valdkonnas. Teadusmaleva eesmärgiks on anda õpilastele võimalus oma teadmisi ja oskusi reaalsete teaduslike väljakutsete lahendamise kaudu proovile panna.

Teadusmalevas osalemine tähendab kuni kahekuulist uurimistööd Tartu Observatooriumis Tõraveres vahemikus juunist augustini 2015. Koos Tartu Observatooriumi suvepraktikal olevate üliõpilaste ning nende juhendajatega töötatakse Eesti tudengisatelliidiprogrammi järgmiste missioonide ettevalmistamisel. Sõltuvalt osaleja huvidest võib töö olla suunatud elektroonika, tarkvara või füüsikaliste simulatsioonide suunas.

Tartu Hansa Rotary Klubi Noorte Arengu Fond toetab kuni viit Teadusmalevas osalejat 600 eurose stipendiumiga. Stipendium on mõeldud malevas viibimisega seotud kulude, nt majutus ja toitlustus, katmiseks.

Eelistatud kandidaadid on 9.-12. klassis õppivad või 2015. aastal gümnaasiumi lõpetavad noored, kes suudavad demonstreerida oma kõrget motivatsiooni suvel kaheks kuuks Eesti tudengisatelliidi programmis osalemiseks. Kandideerimise eelduseks on väga hea inglise keele oskus.

Kandideerimiseks tuleb hiljemalt 27.04.2015 saata avaldus ja motivatsioonikiri (kuni 1 A4) aadressile teadusmalev2015@to.ee. Motivatsioonikirjas tasub esile tuua varasemaid saavutusi reaalteaduste vallas (nt osalemine olümpiaadidel, ainevõistlustel või Rakett 69 saates, füüsika ja matemaatika hinded koolis jne).

Lisainfot Teadusmaleva sisu ja korralduse ning kandideerimise kohta võite küsida samalt emaili aadressilt või Teadusmaleva juhendajalt Mart Noormalt aadressil mart.noorma@ut.ee