Andmekaitse tingimused
Eelkool ja mängukool 2019/2020

Eesti esimene Õpilaste Teadusfestival

24.-25. aprillil toimus Teadusagentuuri ja Energia Avastuskeskuse poolt korraldatud Eesti esimene Õpilaste Teadusfestival. Teadusfestivali raames oli võimalik tutvuda õpilaste teadustööde riiklikule konkursile esitatud tööde paremikuga ja rikkalikku tegevusprogrammi jätkus igas vanuses külastajateke: näha sai teadusteatrite etendusi, osaleda töötubades ning avatud olid kõik Energia Avastuskeskuse eksponaadid. 25. aprillil tutvustasid oma teadusprojekte algklasside õpilased ning esinesid paljude lemmikud Elina Born ja Stig Rästa.

Žürii esimees, riigikogu liige Krista Aru ütles festivali avades, et noorte teadus on Eesti tulevik: „Me avame täna Eesti esimese õpilaste teadusfestivali ja Teie, noored uurijad, olete suunanäitajad! See, millest me praegu osa saame, on ajalugu!“
Õpilased, kellel on uurimistöö koostamine alles ees, said ammutada küllaga inspiratsiooni uurimistöö kirjutamiseks ning näha, milliseid uurimistöid on tehtud, milliseid meetodeid on kasutatud ja kuidas on uurimistulemused välja toodud.
25. aprill oli ajalooline päev ka Viimsi Kooli teadmiskeskusele, kelle õpilased Anna Mugu, Kevin Sults, Merilin Radvilavićius, Lars Leopold Briedis, Kristo Rand, Mark Sverker Saar ja Kaur Reidma jagasid pealava selliste tunnustatud teaduse populariseerijatega nagu telesaade „Rakett 69“, Tartu Observatoorium, Teadusbuss „Suur vanker“ jne. Viimsi Kooli teadmiskeskuse noortele oli nii suure publiku ees katsete tegemine esmakordne. Õnneks pidas esinejate närv vastu ja pakuti pealtvaatajatele põnev teadusetendus.