Teadmiskeskus
Bioloogia õpikoda
Mälumäng
Huvikool Collegium Eruditionis
LTT - meie teadlik valik!
Sünnipäevad
Huvitavaid linke
Uudised 2008-2010

Teadmiskeskuse aastalõpuüritus

Teadmiskeskus Collegium Eruditionis ootab kõiki oma õpilasi koos vanematega ja teisi huvilisi aastalõpuüritusele, mis toimub sellel aastal 29. mail algusega kell 17.00 Viimsi Kooli aulas. Oleme 8 kuud tegelenud õpilaste annete avastamise ja arendamisega ning loodetavasti on toonud meie tegevus sära silma nii väikestele kui ka suurtele teadushuvilistele. Ühest ringist on välja kasvanud 15 erinevat teadusringi, kus osales sellel aastal kokku üle 600 õpilase. See on olnud meie jaoks siiras rõõm!

Aastalõpuüritusel täname juhendajaid tehtud töö eest ja kuulame-vaatame ühte põnevat mereteemalist ettekannet. Meile tuleb külla Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituudi juhtivteadur hr Georg Martin, kes teab ilmselt kõige paremini, milline näeb välja elu maailmamere sügavustes.
Meil on võimalus kuulata Georg Martini ettekannet „Peidetud maailm - veealuse looduse rikkus ja ilu."
Kaks kolmandikku meie planeedist on kaetud merede ja ookeanidega. Kui maismaal on kaardistatud ja läbi uuritud iga ruutmeeter ja meil on olemas täpsed kaardid Kuu teisest küljest, mis maale otse ei paista, siis mere- ja ookeanipõhjast on siiani läbiuuritud vaid 10-15%. Meri peidab meie eest palju huvitavat ja on inimkonnale tulevikus suur jõukuse allikas. Ettekandes tutvustakse merebioloogia põnevat teemat ja originaal video- ja fotomaterjali põhjal tutvutakse Lõuna Aafrika ranniku, Uus-Kaledoonia, Islandi ja Läänemere veealuse maailmaga. Jälgitakse haide, hüljeste ja erinevate kalade tegemisi, sukeldutakse liustikujärve ja käiakse ära Soome lahe kõige sügavamas kohas. Tutvutakse ja õpitakse hindama meie oma Läänemere ilu.

Oleme tänulikud teadmiskeskuse koostööpartneritele, kelle abiga suudame pakkuda oma õpilastele nii suurt valikut erinevaid teadusringe ja võimalusi oma oskuste proovile panemiseks animatsiooni- ja leiutajatekonkursil, matemaatika-, programmeerimis- ja robootikavõistlustel.

Paneme üheskoos teadmiskeskuse aastale teadusliku punkti, millega on hea minna suvepuhkusele, et laadida patareid ja alustada järgmisel aastal uue hooga.