Logo
  Avaleht  Üldinfo  Koolipere  Koolikorraldus  Õppetöö  Projektid  Vastuvõtt  Teadmiskeskus  Tugisüsteem  Huvitegevus  Spordikeskus
  Avaleht
Andmekaitse tingimused
Koolivormi tellimine
PAKUME TÖÖD
Päevakava
Eelkool ja mängukool 2019/2020
Õppekava
Õpetajate konsultatsiooniajad
Õpilaspilet
Videod

  Otsing
Täppisotsing  

Üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week 2015

10.-18. oktoobril 2015 toimub kolmas üleeuroopaline programmeerimisnädal ehk Code Week, mille jooksul korraldatakse programmeerimisüritusi nii lastele kui ka täiskasvanutele kõikjal Euroopas. Sündmusega on liitunud Viimsi Kooli teadmiskeskuse NutiLabor "Digi", kus kõigil huvilistel on võimalik tutvuda mikrokontrollerite ja nende programmeerimisega (http://events.codeweek.eu/).

ELi programmeerimisnädal on rohujuuretasandi ettevõtmine, mida juhivad vabatahtlikud, kes edendavad programmeerimist oma riigis nn programmeerimisnädala saadikutena. "Üleeuroopaline programmeerimisnädal aitab programmeerimist ja digitaalset kirjaoskust õpetada lõbusal ja kaasahaaraval viisil. Initsiatiivi laiem eesmärk on tähtsustada programmeerimist, tutvustada oskusi ja julgustada inimesi koos õppima," selgitas Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ProgeTiigri programmijuht Mari-Liis Peets, kes on sel aastal ELi programmeerimisnädala saadik Eestis.
Üleeuroopalisele programmeerimisnädalale on toetust avaldanud ka Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip, tuues välja, et programmeerimine ja digitaalsed oskused laiemalt muutuvad üha olulisemaks tänapäeva ühiskonnas hakkama saamisel. "Code Week pakub võimalusi nii noortele kui vanadele, poistele ja tüdrukutele, meestele ja naistele, et tutvuda tarkvaraga ning omandada selliseid oskusi nagu kommunikatsioon, koostöö tegemine, kriitiline mõtlemine ja loovus. Nii tänased kui ka tuleviku töökohad nõuavad just neid oskusi,"ütles Ansip.