Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

Aabitsapidu

13. jaanuaril pidasid 1. klassid aabitsapidu, tähistamaks I poolaasta lõpetamist ja aabitsa läbisaamist.
Peo jooksul korrati koos vanemate koolikaaslastega üle tähestik, tuletati meelde vanasõnu tarkusest ning õppimisest, otsiti vastuseid mõistatustele ja lauldi „Tähestikulaulu“.
Igast klassist oli välja valitud üks õpilane, kes luges ette aabitsast mõne toreda lõigu.

Kõige enam tekitas elevust viktoriin, mis oli kokku pandud aabitsategelaste tundmise peale. Seal keegi hätta ei jäänud, kuigi nii mõnigi küsimus tekitas piisavalt mõtlemisainet.
Peale viktoriini nägid lapsed filmi aabitsa valmimisest ja siis oligi aeg jagada auhindu. Kuna kõik lapsed olid väga tublid nii viktoriinis kui ka teistes ettevõtmistes, said kõik endale toreda järjehoidja oma järgmisele lugemikule. Eraldi tänati ka kõiki õpetajaid.
Hiljem toimus õpilastel raamatukogus kohtumine ühe aabitsa autori Sirje Toomlaga. Külaline rääkis enda elukutsest, aabitsa kirjutamisest ja oma rollist selles töös. Lapsed said esitada oma küsimusi ja peale vestlust andis autor meelsasti laste aabitsatesse autogramme.
Sellega saigi aabits läbi ja pidulikult täheõppimise osa lõpetatud!

Pildid aabitsapeost.