Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

Võistluse "Ehita ahelreaktsioonil töötav Goldbergi masin" võitjad on teada!

Viimsi Kooli teadmiskeskus Collegium Eruditionis kuulutas välja 4.-9. klassi õpilastele võistluse „Ehita ahelreaktsioonil töötav Goldbergi masin“. Tegemist on üldjuhul üleliia keerulise masinaga lihtsa ülesande sooritamiseks, kus masina tööpõhimõte seisneb üksteisele järgnevate tegevuste jadas.
Masina konstrueerimine vajab loovust ja inseneri mõtlemist. Võistluse žürii otsustas jätta välja andmata II ja III koha preemiad, kuna konkursile laekunud tööd olid tõelised insenertehnilised pärlid, mida premeeriti I koha vääriliselt. Võistluse tulemused:
I koht - Patrik Tamm ja Marii-Heleen Tamm Viimsi Keskkooli 5. ja 3. klassist
Raadio mängima

I koht - Marta Tõnisalu, Haabneeme kooli 6. klassist
Suhkrutükk tee sisse

I koht - Gloria Veskimeister Viimsi kooli 5. klassist
Kustuta valgus

Võistluse korraldamist toetasid: Viimsi vald, SA Eesti Teadusagentuur ja Energia Avastuskeskus