Teadlaste Öö Festival Viimsi Koolis

Teadmiskeskus Collegium Eruditionis korraldab koostöös teaduskeskuse AHHAA, Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli, Eesti Maaülikooli, Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikakõrgkooli, SA Eesti Teadusagentuuri ja Viimsi vallaga 28. septembril algusega kell 19.00 ürituse „Teadlaste Öö Festival Viimsi Koolis – mis on ühist teadusel ja ulmel? “
Viimsi Kool muutub taaskord üheks õhtuks killukeseks mosaiigis üleeuroopalisest teadlaste öö festivalist (TÖF) ja kõigil Viimsi valla elanikel on võimalus sellest osa saada. TÖF toimub enam kui 300 linnas üle Euroopa.

Sellel aastal on Teadlaste Öö läbivaks teemaks teadus ja ulme ning käsitletakse teemasid: müüdid teaduses, tuleviku nutilinnad ja lahendused, teadus- ja ulmekirjandus, inimene vs masin, loodus- vs tehiskeskkond, tulevikumaterjalid, vandenõuteooriad, inimvõimete piirid jms.

Sellel õhtul poevad laboripimedusest nähtavale ja pühivad tolmu kitlitelt selline eluslooduse liik nagu TEADLASED. Teadustubasid on lubanud tulla juhendama oma ala tõelised tegijad, kes ei karda tulevikule silma vaadata.

Koolimaja muutub tõeliseks teadusasutuseks, kus on kahe tunni jooksul on võimalik eksperimenteerida ja saada vastused sellistele eksistentsiaalsetele teemadele nagu:
• Mis on virtuaalreaalsus?
• Ulmelised loomad, kes on kunagi Maal elanud. Millised näevad välja Hallucigenia jalad?
• Elu võimalikkus teistel taevakehadel?
• Kuuuurijad?
• Kosmoseturistid ja kosmosehotellid? Eesti koht kosmoses?
• Mis on Maa ja mee sees?
• Eesti oma vormel?
• Kus tulevad ette inimvõimete ja tehnika piirid?
• Kas peaksime valmistuma uue planeedi kasutuselevõtuks või annab vana veel remontida?
• Kuidas töötab 3D saviprinter?

Nendele ja paljudele teistele põletavatele teemadele saame vastused kolmapäeval, 28. septembril kell 19.00-21.00 toimuval üritusel "Teadlaste Öö Festival Viimsi Koolis – mis on ühist teadusel ja ulmel?". Kogu üritus saab alguse kooli aulast kell 19.00 ja sealt liigutakse edasi teadustubadesse.

Teadlaste Öö kavaga saab tutvuda Viimsi Kooli kodulehel teadmiskeskuse rubriigis. Samas on võimalik ennast teadustubadesse registreerida.

Õhtu jooksul on võimalik osaleda ühes teadustoas. Teadustoa juures olev sihtgrupp on pigem soovituslik ja vabade kohtade olemasolul saavad liituda kõik huvilised.

Ära maga seda võimalust maha, võta sõbrad kaasa ning jäädvustame koos üheks õhtuks Viimsi Teadlaste Öö Festivali nädala raames Euroopa teaduskaardile!