Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

Briti kultuuri päev Pärnu Ühisgümnaasiumis

Neljapäeval, 03.11 osalesid 12 gümnasisti kolmeliikmeliste võistkondadena Pärnu Ühisgümnaasiumis toimunud Briti kultuuri päeval, kus võisteldi tekstikatkendi (Agatha Christie "The Greenshore Folly") tõlkimises ja Shakespeare'i teemalises viktoriinis.Kohtunikeks olid Ursula Roosmaa Briti Nõukogust ja "Harry Potteri" tõlkija Krista Kaer.
11. klassi võistkond koosseisus Sten-Jan Sarv, Agnes Milla Bereczki ja Albert A. Viilik võitis 3. koha tõlkevõistluses. Kokku osales 19 võistkonda. Õpilasi saatis õpetaja Merike Kaus.

Viimsi Kooli esindasid veel 12. klasside õpilased Hans-Joosep Hanson, Ann-Katriin Kelder, Elis Marii Viltsin, Merilyn Sepp, Edwin Mõttus, Harold Oja ja 11. klassist Joonatan Kivi, Sissi Nylia Benita ja Johann Hermlin.
Peatselt on üheteistkümnendikel taas võimalus oma tõlkimisoskusi näidata, sest teist korda meie kooli ajaloos valiti meid loosiga välja nende kuue kooli hulka, kes esindavad Eestit rahvusvahelisel tõlkevõistlusel Juvenes Translatores, mis toimub 24.11.