Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

Euroopa Noorteparlamendi Eesti Rahvuslik Foorum Viljandis

Koolivaheajal, 22.-26. oktoobril toimus Viljandis Euroopa Noorteparlamendi 17. Eesti Rahvuslik Foorum. Sellest võttis osa umbes 80 aktiivset noort üle Eesti ja muu Euroopa. Sessiooni teema oli Tuleviku generatsioonide Euroopa Liit
Meie kooli esindas kuus gümnasisti: Albert Ananda Viilik, Henriette-Solweig Hiiemäe, Sten-Jan Sarv, Moonika Illisson, Hannes Ruusmaa ja Harold Oja.
EYP ehk Euroopa Noorteparlament on katusorganisatsioon, mis viib aastas läbi kolm üleeuroopalist istungjärku, kus julgustatakse noori huvituma Euroopa poliitikast, päevasündmustest ja demokraatlikust protsessist, rakendama iseseisvat mõtlemist ja näitama üles algatusvõimet.

Eestis esindab neid organisatsioon Tegusad Eesti Noored (TEN), mis korraldab igal aastal üleriigilise Eesti sessiooni, kus arutletakse välisdelegatsioonide osavõtul inglise keeles Euroopa ja maailma tasandi teemadel.
Silmapaistvaimad noored saadab TEN rahvusvahelistele, regionaalsetele või teiste riikide rahvuslikele sessioonidele.
Organisatsiooniga on tihedalt seotud meie kooli õpetaja Matthijs Quaijtaal.