Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

Silmailu Kumu kunstimuuseumis

Moehuvilistele pakkus sügisel silmailu Kumu kunstimuuseumis näitus „Poeesia ja spliin“. Viktoriaanlik naisekuju ja mood Aleksandr Vassiljevi kogu näitel. Käsitöö tundide raames külastasid näitust Viimsi Kooli 4.c, 7.h, 9.b ja 9.g klassi tüdrukud. Näitusel oli väljas ligi 50 kostüümi ja rohkem kui 150 aksessuaari, ajastu atmosfääri aitasid luua koloreeritud moejoonistused ja fotod, teosed Eesti Kunstimuuseumi kogudest.

Näitus sai teoks koostöös Euroopas hästi tuntud vene juurtega moeajaloolase, stsenograafi ja kollektsionääri Aleksandr Vassiljevi ning tema fondiga, millele kuulub ligi 10 000 ajaloolist kostüümi 18.-21.sajandist.