Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

Viimsi valla kultuuri- ja spordiaasta preemiad 2016

26. jaanuari õhtul 2017 toimus Viimsi koolis Viimsi valla kultuuri- ja spordiaasta tänuüritus, kus tunnustati 2016. a. tublimaid.

Viimsi valla Aasta Kultuuritegu 2016 omistati tantsuetendusele "Sa tule nüüd....." Suur tänu selle eest! Mereteemalise etendusega tähistasid mereaastat kõik Viimsi tantsurühmad, kes soovisid osa võtta ja armsad külalised üle Eesti. Etendus jõudis Viimsi staadionile Merike Hindreusi, Külli Talmari, Maido Saare, Agne Kurrikoff- Hermani, Anli Soosaare, Hele Pomerantsi ja Lauri Pihlaku ühisel jõul ja nõul. Täname omalt poolt kõiki tantsijaid ja soovime edaspidiseks kerget jalga!

Viimsi valla Aasta Kultuurikollektiiv 2016 tiitli sai näitetrupp EKSPERIMENT, mille juhendajaks on Külli Täht, Viimsi Kooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja.

2016. aastal osaleti Maailma Lasteteatrite festivalil World Festival of Children’s Theatre Kanadas etendusega „Maailma avastamine“.

2016. aasta Eesti-sisestel festivalidel sai etendus „Kunagi aastate pärast“ Betti Alveri festivalil Jõgeval eripreemia. Alex Paul Pukk ja Linda Sootak said lisaks parima näitlejapreemiad.

Maakondlikul festivalil Harjumaal sai põhikooliastme trupi lavastus „Inimeseks...?“ laureaadiks ning Emily Bruus sai parima naisnäitleja tiitli. Lavastus „Sõjaväkke? Sõjaväkke!“ – sai grand prix gümnaasiumiastmes ja Hans-Joosep Hanson parim meesnäitleja tiitli.

Vabariiklikul festivalil sai lavastus „Inimeseks…?“ grand prix. Alex Paul Pukk sai parima meesnäitleja ja Heleriin Lass parima naisnäitleja tiitli. Lavastus „Sõjaväkke? Sõjaväkke!“ sai eripreemia ja Joosep Pajus näitlejapreemia. Teenifestil Laulasmaal pälvis sama etendus eripreemia ja juhendajapreemia.

Näitetrupp EKSPERIMENT on valitud esinema 2017. või 2018. aastal Aberdeenis toimuvale rahvusvahelisele noorte teatrifestivalile Aberdeen International Youth Festival.

EKSPERIMENT tänab kõiki oma liikmeid, kellega päevi ja öid proovisaalides ja festivalidel veedetud, kõiki trupiga seotud lapsevanemaid, kooli, huvikooli ja valda igakülgse toetuse eest!